۱۳۹۴۰۲۰۱۱۱۲۵۰۷۱۱۳۹۲۷۸۲۲٫jpg

نمایشگاه خودرو شانگهای خیلی فراتر از نمایش آخرین مدل های خودرو است. برند شورولت از جنرال موتورز از این فرصت پیش آمده که نگاه دنیا به توانمندی ها و رقابت جویی های خودروسازان جهانی است استفاده کرده تا نگاه خود به آینده خودروسازی را در معرض سنجش قرار دهد.

شورولت با FNR در نمایشگاه شانگهای قصد دارد نشان دهد که از نظر این خوروساز یک خودران برقی [خودرویی که به راننده نیاز ندارد] چه ویژگی ها و مشخصاتی دارد. شاید مهمترین ویژگی آن این است که باید جوان پسند باشد مخصوصا برای مصرف کنندگان در چین.

ایده های این خودروی مفهومی در مرکز «پان آسیا تکنیکال اتوموتیو» شکل گرفته و بیشتر این خودرو را شیشه تشکیل داده و خط و خطوط آن به آن جنبه علمی تخیلی داده است. درهای آن شبیه به سنجاقک طراحی شده و باز شدن آن به سمت بالا با ذائقه جوانان بیشتر جور در می آید.

در ضمن این خودرو فقط از لحاظ ظاهری آینده گرا نیست بلکه آخرین فناوری های پیشرفته روز در آن به کار رفته و به رخ کشیده شده است. قوای محرکه آن از نوع برقی مغناطیسی بی کانون magnetic hubless electric motors است که روی هر دو محور قرار دارد و باتری آن می تواند بدون نیاز به سیم شارژ شود. چراغ های لیزری آن از نوع کریستالی است و روی سقف این خودرو رادار کار گذاشته شده است و محیط اطراف را اسکن می کند و داده ها را به پردازنده خودرو ارسال می کند.

داخل کابین خودرو هم متناسب به ظاهر بیرونی آن آینده گرا شده است و نور انتخاب شده برای درون خودرو آبی رنگ است. تا حد زیادی از دکمه پرهیز شده و به جای آن فناوری شناخت قرنیه به کار رفته که از روی حرکات راننده فرمان می گیرد. چون نیاز به راننده نخواهد داشت سرنشین های جلو و عقب رو به هم خواهند بود تا بهتر و راحت تر صحبت کنند.

Bilin
asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید