نگاهی گذرا به برترین بازی های ایرانی در سال های گذشته

 

برترین بازی های ایرانی : ارتش های فرازمینی

تاریخ اتمام پروژه : ۱۳۹۳
کنسول : Pc

ارتش های فرازمینی

بازی ایرانی ارتش های فرازمینی در چهارمین دوره ی نمایشگاه بازی های رایانه ای در بین برترین ها قرار گرفت ، موضوع و کلیت بازی جدال بر سر انرژی در سال های دور است که جنگهای بشر با یکدیگر برای تصاحب آن را به تصویر میکشد . سبک تیراندازی آن اول شخص بوده و به صورت آفلاین و آنلاین قابل بازی کردن میباشد .

این بازی که به خاطر گرافیک منحصر به فردش نسبت به رقبای خود در چهارمین نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران تعجب گیمرها را برانگیخته بود و جزو اولین بازی هایی است که گرین لایت Steam را دریافت کرد و در لیست ۱۰۰ بازی برتر جهان قرار گرفت و پس از آن به مقام برترین بازی مستقل جهان در سال ۲۰۱۳ رسید ! گرافیک خوب , نبود باگ های ظاهری زیاد , موضوع و مراحل جذاب از نکات مثبت این بازی است . از نکات منفی این بازی هم میتوان به کمبود تنوع در دشمنان و هوش مصنوعی ضعیف و همچنین نبود خلاقیت و نوآوری اشاره کرد . هر چند این بازی به دلیل ایرانی بودنش قابل ستایش است . در زیر میتوانید تریلری از گیم پلی این بازی را مشاهده کنید :

برترین بازی های ایرانی : پروانه ، میراث نگهبانان نور

تاریخ اتمام پروژه : ۱۳۹۳
کنسول : Pc

پروانه : میراث نگهبانان نور

بازی پروانه ساخته ی شرکت ایرانی Bearded Bird بازی سوم شخص از زاویه ی دور در سبک ادونچر (ماجراجویی) است. در بازی فوق العاده موفق پروانه فادیا پسر بچه ای باهوش و با استعداد است که توسط استاد بزرگ، در معابد و میدان های نبرد رشد یافته . با حمله خزدک ها (موجودات سبز رنگ) به شهر نادیا، همه ساکنین در خطر هستند و حالا همه باید دوشادوش یکدیگر به نبرد علیه نیروهای تاریکی بپردازند. گرافیک این بازی قابل قبول بوده و از گیم پلی ساده ولی مهیجی بهره میبرد .

نبرد با چوب و فلاخن (پرتاب سنگ) حمله های مهمی است که این بازی دارد . نوآوری بسیار زیاد در این بازی قابل مشاهده است مثلا طراحی و کرفت کردن و فرار از تونل مرگ . بازی مشکلاتی نیز دارد مثل افت گرافیک هنگام عوض شدن لوکیشن بازی و همچنین منوی بسیار ضعیف بازی که گیمر را دلسرد میکند . پروانه در چهارمین نمایشگاه بازی تهران در بین برترین ها قرار گرفت و همچنین تیزر آن در تلویزیون از برنامه ی باشگاه خبرنگاران جوان نیز پخش شد . پروانه همچنین با ۶۰ شرکت خارجی قرار توزیع جهانی بسته است .

zoomtech

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید