۲۰۱۸-Ferrari-GTC4Lusso-T-front-three-quarter-in-motion-04.jpg

فراری GTC4 Lusso T نیز مانند دیگر خودروهای این شرکت از قطعات و کیفیت ساخت برتر بهره می‌برد. این خودرو پرفورمنس عالی و ظاهری هیجان‌انگیز را به شما ارایه می‌دهد. قطعا افرادی که در حدود 200 تا 250 هزار پوند برای خرید این خودرو هزینه می‌نمایند، حس خوشایند و خاصی خواهند داشت که ما از درک آن عاجز هستیم.

فراری GTC4 Lusso T
بدنه بزرگ 4.92 متری چهار صندلی فراری برای اولین بار در مدل FF به کار گرفته شد تا اعضای یک خانواده کوچک را در آخر هفته ها به پیست اسکی ببرد و جانشین کراس اوور خانوادگی شود. پیشرانه V-12 قدرتمند FF با یک موتور V-8 تویین توربو در لوسو تی جایگزین شده است و این کار را بیشتر به منظور کاهش انتشار گاز CO2 انجام داده‌اند. نام لوسو نیز برگرفته از یک زوج از مدل‌های تاریخی فراری است.

فراری GTC4 Lusso T
خب به سراغ سؤالات داغ برویم؛ آیا با یک خودروی عالی طرف هستیم؟ آیا این یک محصول عالی از فراری است؟ البته که این طور است. این خودرو به واسطه ابعاد نسبتا بزرگ و ارتفاع پایینی که از آن برخوردار شده، قادر است تا به عنوان یک خودروی GT، چهار سرنشین بزرگسال را بر روی صندلی‌های محکم و خوش ساختش جای بدهد. با توجه به عرض زیاد فراری لوسو تی، رانندگی با آن در مسیرهای باریک می‌تواند دردسرساز شود.

فراری GTC4 Lusso T
پاسخگویی پیشرانه این خودرو به پدال گاز در حالت ایستایی، تقریبا بدون وقفه و بسیار پرتوان است. یکی از دلایل این موضوع می‌تواند استفاده از توربوشارژر تویین-اسکرول دوگانه در پیشرانه 3855cc این خودرو با توان خروجی 602 اسب بخار در دور موتور 7500rpm باشد.

فراری GTC4 Lusso T
بسیاری از کنترلگرها همچون کلید انتخاب حالت پنج گانه رانندگی که بر روی غربیلک فرمان تعبیه شده، از مدل FF به عاریت گرفته شده است.

فراری GTC4 Lusso T
زمان لازم برای دستیابی به سرعت 96 کیلومتربرساعت از حالت سکون، در محدوده 3 ثانیه جای می‌گیرد و حداکثر سرعت آن به حدود 320 کیلومتربرساعت می‌رسد. عملکرد پیشرانه V-8 برای کسانی که تجربه رانندگی با پیشرانه 12 سیلندر فراری را نداشته‌اند، اسطوره‌ای به نظر خواهد رسید اما باید این نکته را بدانند که عملکرد موتورهای 12 سیلندر فراری در یک سطح بالاتر قرار دارد. جعبه دنده این خودرو نیز از نوع هفت سرعته دوکلاچه اتوماتیک است که عملکردی عالی را از خود به نمایش می‌گذارد.

فراری GTC4 Lusso T

فراری GTC4 Lusso T
مرکز ثقل پایین، کابین متمایل به عقب، فاصله محوری زیاد توزیع وزنی مناسب نسبت به سایر خودروهای موتور وسط مجهز به پیشرانه‌ V-8، باعث شده تا سواری فوق‌العاده صافی را از این خودرو شاهد باشیم، اما این به معنای نرمی سواری با فراری لوسو تی نیست.

کمک‌فنرهای مغناطیسی تنظیم شونده، از حالت محکم تا خیلی سفت قابل تغییر هستند اما مانند سایر خودروهای فراری، بهترین حالت رانندگی همان وضعیت اسپرت خواهد بود. عملکرد سیستم فرمان هم بسیار سریع، قاطع و دقیق است که موجب می‌شود تا خودرو نسبت به اندازه‌اش چابک‌تر و با قدرت مانور بیشتر به نظر برسد.
در پایان بایستی بدانید آن دسته از محصولات فراری که کاملا دو نفره نیستند، به ندرت در صدر جدول محبوب‌ترین های این شرکت جای می‌گیرند اما اگر کاهش چند درصدی پرفورمنس و قابلیت‌های دینامیکی برای شما اهمیت زیادی ندارد و البته معمولا به همراه سه نفر دیگر از خودروی اسپرت خود استفاده می‌کنید، فراری GTC4 Lusso T یکی از ناب‌ترین گزینه‌های مخصوص شما می‌تواند باشد.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید