۱۶۷۱۵۰۴

آئودی محصولات متفاوتی را تا ماه های آینده تولید و روانه بازار خودروسازی خواهد کرد که از میان آنها می توان به خودرو «آف‌رود» اشاره کرد اما این کمپانی در نمایشگاه بین المللی خودرو شانگهای از طرح جدید Prologue allroad رونمایی خواهد کرد.

مدل اولیه Prologue در نمایشگاه خودرو لس آنجلس سال گذشته و Prologue Avant نیز در در نمایشگاه ژنو رونمایی شده بودند. اکنون مدل جدید یک AWD crossover بسیار شبیه به Prologue Avant است. این شباهت تا حدی است که در نگاه اول می توان گفت تنها مدل جدید چند اینچ از مدل قبلی بالاتر بوده و چرخ های 22 اینچی به آن اضافه شده اند تا این خودرو تبدیل به یک خودروی متفاوت برای نمایش در نمایشگاه شانگهای باشد.

ما نگاهی عمیق تر به این خودرو نشان می دهد که قوس های چرخ نمایشی تر و سیستم چراغ جلو و طراحی بخش عقب متفاوت شده اند تا خودروی جدید علاوه بر طول 5.13 متری و دو سانتی متر طولانی تر از مدل قبلی، از ارتفاع بیشتری نیز برخوردار باشد.

از دیگر ویژگی های طرح مفهومی خودروی جدید آئودی می توان به مواردی مانند قدرت بیشتر نسبت به مدل Prologue و Prologue Avant را ذکر کرد. قدرت موتور دوتوربوی 4.0 لیتری TFSI V8 به همراه یک موتور الکتریکی به سیستم انتقال هشت دنده انتقال می یابد تا این مدل جدید آئودی از سرعتی در حدود 734 اسب بخار و گشتاور 900 نیوتن متری برخوردار باشد.  چنین گشتاور و سرعتی این مدل از آئودی را تبدیل به یک خودروی متفاوت کرده است. این خودرو صفر تا صد را تنها در 3.5 ثانیه طی می کند.

اما از قابلیت های متفاوت این خودرو می توان سرعت 54 کیلومتری موتور الکتریکی را نام برد. قدرت این موتور برقی از بسته باتری لیتیوم-یون 14.1 کیلوواتی تامین می شود که در عقب خودرو نصب شده و به شارژ آن می پردازد.

از دیگر فناوری های به کار رفته در این خودرو می توان به مواردی مانند نمایشگر OLED برای سرنشینان عقب و همینطور کنترل هوشمند میزان دما و تهویه داخل اتومبیل و همینطور انتقال داده ها با راننده را نام برد. از مدل جدید آئودی با عنوان برترین طرحی یاد شده که تاکنون از سوی این کمپانی ارائه گشته است. این طرح اولیه از مدل جدید آئودی در نمایشگاه شانگهای به نمایش گذاشته خواهد شد.

Bilin
asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید