نمایش خودروی پرندهٔ آئرومبیل در نمایشگاه فرانکفورت

آئرومبیل جدیدترین خودروی پرندهٔ خود را در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش درآورده است. این مدل به‌عنوان یک وسیلهٔ نقلیهٔ لوکس تکنولوژی بالا طراحی شده تا بهترین نوآوری‌های صنعت خودرو و هوافضا را بکار گیرد. به‌عنوان‌مثال، یکی از ویژگی‌های این وسیله، بدنهٔ کامپوزیت کربنی آن است که از خودروهای اسپرت مدرن و هواپیماهای عملکرد بالا الهام گرفته است.

این خودروی پرنده در روی زمین از یک موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد که چرخ‌های جلو را به حرکت درمی‌آورد. این موتور در روی زمین بُردی معادل 700 کیلومتر و حداکثر سرعتی برابر با 160 کیلومتر را برای وسیله فراهم می‌کند. سپس بعد از سه دقیقه، آئرومبیل آمادهٔ پرواز می‌شود. برای پرواز در آسمان اما یک پیشرانهٔ 2 لیتری چهار سیلندر تخت توربو در نظر گرفته شده که 300 اسب بخار قدرت دارد. این موتور نیروی خود را مستقیماً به یک ملخ متغیر انتقال می‌دهد. خودروی پرنده با استفاده از این موتور با یک‌بار سوخت‌گیری می‌تواند تا 750 کیلومتر را طی کند. در بخش ایمنی هم خودروی پرندهٔ آئرومبیل به دو ایربگ و همین‌طور چتر نجات مجهز شده است که در مواقع اضطراری باز می‌شود.

مدیر ارشد فناوری شرکت آئرومبیل آقای «Douglas MacAndrew» در مورد این خودروی پرنده گفته است:

«ادغام پرواز و خودرو کار ساده‌ای نیست اما حدود 60 نفر-سال تحقیق و توسعه به ساخت سه خودروی پرنده توسط آئرومبیل انجامیده است که به نیازهای قانونی امروزی رسیده‌اند. در نمایشگاه فرانکفورت نیز ما نشان داده‌ایم که خودروی پرنده‌ای که در آینده‌ای بسیار نزدیک به بازار عرضه خواهد شد چگونه است».

این شرکت پیش‌ازاین قبول سفارشات برای خرید این خودروی پرنده را آغاز کرده و تولید آن‌را هم در سال آینده آغاز خواهد کرد درحالی‌که انتظار می‌رود نخستین تحویل آن در سال 2020 صورت گیرد؛ اما هنوز هیچ صحبتی از قیمت این وسیله مطرح نشده است.

پوشش کامل و لحظه‌به‌لحظهٔ جدیدترین رویدادهای نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 در پدال همراه شما هستیم…

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید