۳۴_inch_UltraWide_monitor_2__28model_34WK95U_29_5B20171221101237622222_5D.0.jpg

قرار است نمایشگر ۳۲ اینچی ۴K HDR ال جی، نمایشگر فوق عریض ۵K ال جی و یک نمایشگر G-Sync با وضوح ۱۴۴۰p از سوی ال جی در نمایشگاه CES 2018 معرفی شود.

ال جی تا چند هفته دیگر در نمایشگاه CES 2018 از جدیدترین نسل نمایشگرهای خود پرده برداری خواهد کرد. در همین راستا غول کره‌ای امروز پیش‌نمایشی از آن‌ها را به تصویر کشید. در ابتدا،‌ آن‌ها از مانیتور جدید به نام ۳۲UK950، یک نمایشگر ۳۲ اینچی ۴K با پشتیبانی از HDR پرده برداری کردند. این نمایشگر از تاندربولت ۳،‌ پشتیبانی ۹۳ درصدی از محدوده رنگ P3 و تکنولوژی شبیه به Nano IPS مخصوص نمایشگرهای ال ای دی کمپانی ال جی برخوردار است.

ال جی متاسفانه هیچ اطلاعاتی در مورد فرمت‌های HDR قابل پشتیبانی توسط این نمایشگر را اعلام نکرده است. با این حال در بیانیه مطبوعاتی ال جی به HDR600 اشاره شده است که می‌تواند برای معرفی یک مانیتور با روشنایی ۶۰۰ نیت مورد استفاده قرار گیرد، اما شاید به استاندارد جدید DisplayHDR ال جی شامل DisplayHDR 600 اشاره داشته باشد.

نمایشگر فوق عریض 5K ال جی

نمایشگر فوق عریض ۵K ال جی ۳۴WK95U‌ نام دارد

اگر نسبت ابعاد ۱۶:۹ برای شما کافی نیست، نمایشگر فوق عریض ۵K ال جی با نام ۳۴WK95U که در واقع نسخه ۵K مدل ۳۲UK950 است می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. نمایشگر فوق عریض ۵K ال جی از وضوحی برابر با ۵۱۲۰×۲۱۶۰ پیکسل برخوردار است برخوردار است. این بدین معناست که همان اندازه پیکسل های عمودی مانیتورهای ۴K ال جی را در نسبت ابعاد ۲۱:۹ پنل‌های ۵K ال جی آی مک یا UltraFine در خود جای داده است. در واقع اگر چنین ترکیبی می‌خواستد در یک نمایشگر ۴K فوق عریض باشد، شاید همانند اولترا وایدهای ۱۴۴۰p و ۱۰۸۰p بود.

نمایشگر 4K ال جی

در حالی که هنوز هم نمایشگرهای فوق عریض ۴K در بازار کمیاب هستند، بنابراین معرفی چنین نمایشگری می‌تواند روزنه‌ای به سوی آینده باشد. علاوه بر این، تاندربولت ۳ نیز می‌تواند گزینه‌ی عالی باشد اگر لپ تاپ شما از آن پشتیبانی کند؛ شما تنها نیاز به یک کابل دارید تا به مانیتور خود وصل کرده و لپ تاپتان را با آن شارژ‌ کنید.

همچنین علاوه بر نمایشگر ۳۲ اینچی ۴K HDR و نمایشگر فوق عریض ۵K ال جی ، غول کره‌ای قرار است از یک نمایشگر G-Sync با وضوح ۱۴۴۰p نیز در نمایشگاه CES 2018 پرده برداری کند. هنوز هیچ اطلاعاتی از این محصول در دست نیست، اما امیدواریم به زودی در لاس وگاس با آن ملاقات کنیم.

Bilin

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here