نقد و بررسی فیفا ۱۶ از زبان Nick Channon

به ندرت چنین خوشبینی قبل از منتشر شدن یک عنوان جدید از فیفا وجود داشته ، خوشبینی که برای منتشر شدن فیفا ۱۶ یه نقطه ی اوج خود رسیده است. زمانی که اولین بازی برای آشکار ساختن آن منتشر شده بود ، EA با افتخار اعلام کرد که برای اولین بار فوتبال زنان را  فیفا گنجانده است. ورزشکاران زن ، به ندرت در بازی های ورزشی خارج از المپیک دیده میشوند و مورد توجه قرار میگریند ، پس این کار فیفا نمایانگر گام بزرگی به جلو است.

اخیرا جام جهانی زنان که در کانادا در ماه ژوئن و جولای سال جاری صورت گرفت ، یک موفقیت بزرگ محسوب میشد. و نه فقط برای انگلستان که در جایگاه سوم قرار گرفت ؛ این رویداد به خودی خود بسیار تلاش کرد تا به بالا بردن مشخصات بازیکنان زن در بازی های ویدئویی کمک کند . و همچنین رشد و کسب احترام به حق ، در سراسر جهان.

طی رویداد Gamescom 2015 در کلن آلمان ، تهیه کننده ارشد این سری ، Nick Channon حظور یافته بود ، از او راجب به گنجاندن فوتبال زنان در سری جدید سوال شد و همچنین درمورد توسعه های این بازی و فضای رقابت با PES که در سال های اخیر شکل دوباره ای پیدا کرده است .

چه هنگامی بحث ها راجب دانلود فوتبال زنان آغاز شد ؟

Nick Channon :این موضوعات از چند سال پیش وجود داشته اند . ما برای نمونه ی اولیه سر یک بازیکن زن را بر روی  بدن یک مرد قرار دادیم. این کار را به این منظور انجام دادیم تا مشکلات را ببینیم و یک لیست طولانی از چیز هایی که نیاز داریم تهیه کنیم. ما قرار بود که فقط اگر میتوانیم این کار را به درستی انجام دهیم فوتبال زنان را اضافه کنیم. بسیاری از مقیاس بندی ها در اطراف بدن نیاز بود برای مقیاس بدن و صورت نمیتوان همه را یکباره انجام داد ، پس باید هر اندام را به شکل جداگانه ای مقیاس بندی کرد. ما در این کار به انیمیشن های جدیدی نیاز داشیم و شبیه سازی از مو و چهره ی اسکن شده میخواستیم.

نقد و بررسی فیفا 16 ؛ از زبان Nick Channonپس از اعلام اولیه ، برخی از طرافداران گنجاندن فوتبال زنان را بی اهمیت شمردند ومیگفتند که باید این زمان بر روی بهبود بازی صرف میشد. شما در جواب به این منتقدان چه میگویید؟

با قاطعیت کامل ، پاسخ واقعا مثبت بوده است . ما در جهانی زندگی میکنیم که مثبت و منفنی همیشه وجود دارند . ترین اخبار ها در حال حاضر بازخورد های منفی هم داشته اند که ماهیت آنها رسانه های اجتماعی است . اما بازخورد ها به شدت مثبت بوده .

در رابطه با باز خورد های منفی که داشته اید ، به نظر شما با موفقیت هایی که در جام جهانی زنان در کانادا به دست آمده ؛ آیا راه طولانی برای خاموش کردن آن دسته از افراد وجود دارد ؟

دلیل اینکه ما میخواستیم فوتبال زنان را در بازی قرار دهیم این بود که معتبر است. من در ونکوور زندگی میکنم و به اندازه ی کافی خوش شانس بودم که به جام جهانی زنان بروم. کیفیت و سرگرمی فوتبال فوق العاده بود. اگر شما قصد دارید که یک بازی فوتبال معتبر بسازید ، این مهم است که زنان در آن حظور داشته باشند. جام جهانی یک منظره عالی بود.

تفاوتی که بین فیفا ۱۶ مردان و زنان وجود دارد چیست؟ هنوز هم بازی زنان  به عنوان یک فرمت است یا به عنوان یک نهاد خاص – تقریبا میتوان گفت که یک حالت جدید از بازی است؟

سوال خوبی است – دوباره آن لیست پس از نمونه ی اولیه ایجاد شد . ما در آن امتیاز بازیکنان مرد و زن مختلف را ثبت کردیم و امتیاز بازیکنان زن و مرد مختلف است ، به طوری که یک زن با امتیاز ۸۰ و یک مرد با امتیاز ۸۰ کاملا تفاوت دارد. افرادی که در ماه های اخیر این بازی انجام دادند متوجه این تضاد شدند. وی در رابطه با اضافه کردن زنان میگوید: چیزی کاملا تازه در بازی ما بود و ما واقعا از واکنش ها خوشحالیم. قصد ما این بود که یک بازی با احساس متفاوت و البته معتبر تولید کنیم.

نقد و بررسی فیفا 16 ؛ از زبان Nick Channonآیا صدور مجوز برای کار کردن با باشگاه های زنان ساده بود ؟

صدور مجوز در همه ی لیگ ها یکسان بودند . اما این موضوع آن چیزی نیست ما در حال حاضر راجبش صحبت کنیم.

ویدئو بازی واقعا عالی بود. لذت بردیم

متشکرم. من فکر میکنم این یکی از بهترین کار هایی بود که ما تا کنون انجام داده بودیم. یکی از ویژگی هایی که اضافه شده ، حالت تمرین حرفه ای و بازی های دوستانه پیش از فصل است. به سوال شما برمیگردم ؛ من فکر میکنم رقابت خوب است.

نقد و بررسی فیفا 16 ؛ از زبان Nick Channonو در نهایت ، باید با یک چیز پر شور تمام کنیم ؛ آیا تیم آرسنال باز هم پنج ستاره خواهد شد؟

نمیدانم ! باید دوباره چک کنم. شاید این تیم به تازگی پنج ستاره شده است؟ یک بار دیگر نگاه خواهیم کرد !

بازی فیفا ۲۰۱۶ برای PS4 ، ایکس باکس وان ، ایکس باکس ۳۶۰ ، کامپیوتر های شخصی و همچنین اندروید و iOS در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر خواهد شد.

zoomtech

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید