۲۰۱۶-Koenigsegg-Regera-Christian-von-Koenigsegg.jpg

یکی از خاص‌ترین افرادی که در نمایشگاه ژنو 2018 حضور داشته مدیرعامل شرکت کونیگ زگ آقای کریستین ون کونیگ زگ است. او در مصاحبه با رود اند تراک گفته که طرفدار استون مارتین والکری مخصوصاً نسخه مخصوص پیست AMR Pro است که در این رویداد مهم خودرویی رونمایی شده است.


کونیگ زگ که برخی از سریع‌ترین و جذاب‌ترین خودروهای دنیا را توسعه داده به خوبی از اهمیت ترکیب طراحی جذاب با قطعات آئرودینامیکی فوق‌العاده آگاه است.


او می‌گوید:

فکر می‌کنم استون مارتین والکری بسیار بسیار جذاب است. مدل حاضر در ژنو نسخه‌ای جاده‌ای نبوده و یک اسلحه پیست بوده و به نظر من وقتی به آن نگاه می‌کنید می‌فهمید که با خودرویی بسیار خاص طرف هستید.


کونیگ زگ ادامه می‌دهد:

این موضوع جالب‌توجه است. واقعاً تمرکز زیادی روی والکری صرف شده است؛ و پیشرانه 12 سیلندر تنفس طبیعی که صدای شگفت‌انگیزی دارد. من فکر می‌کنم این خودرو خیال‌انگیز بوده و برای من بسیار جذاب‌تر از AMG است.


نظر کونیگ زگ درباره دیگر سوپرکار مشهور بریتانیایی نیز جالب است. او برخلاف والکری علاقه‌ای به مک لارن سنا GTR ندارد زیرا شکلی جذاب را نشان نمی‌دهد.

مطالب خواندنی : مزدا ویژن کوپه – بهترین کانسپت سال 2018


کونیگ زگ درباره سنا می‌گوید:

زمانی که تصاویر اولین نسخه از سنا را دیدم خیلی متوازن به نظر نمی‌رسید و این نسخه GTR نیز کمک زیادی به اصل قضیه نمی‌کند. آن‌ها می‌گویند این کار به خاطر آئرودینامیک است نه؟ اما به والکری نگاه کنید! همین سیستم آئرودینامیکی در والکری هم بوده و نه تنها حس خاص بودن داشته بلکه طراحی جذابی نیز دارد.


کونیگ زگ در نمایشگاه امسال فعالیت چندانی نداشته و دو رگرای متعلق به مشتری و یک CCX بازسازی شده را به ژنو آورده است. البته این خودروساز پشت درهای بسته تصاویر جانشین آگرا را به برخی مشتریان نشان داده است.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید