نخستین بارش شهابی مصنوعی دنیا سال 2019 در ژاپن اجرا می شود

[ad_1]روزهای خاصی از سال هستند که در بعضی ساعات آنها، با نگاه کردن به آسمان می توانید شاهد شهاب باران های زیبایی باشید که خصوصاً در مناطق کویری و کوهستانی مناظر فوق العاده ای را پدید می آورند.

اما در بسیاری از مواقع افراد مختلف مخصوصاً در شهرها، فرصت یا امکان تماشای چنین پدیده ای را ندارند و  به همین خاطر یک استارتاپ ژاپنی تصمیم گرفته بارش شهابی را به صورت مصنوعی و تحت کنترل، تا سال 2019 و در آسمان هیروشیما اجرا کند.

درخشندگی گلوله ها تا شعاع 100 کیلومتری قابل مشاهده خواهد بود

شرکت مورد بحث تحت عنوان «Ale» ماهواره ای را توسعه داده که با حمل گلوله های ویژه ای به فضای بیرون از اتمسفر، آنها را رها می کند و هر گلوله به مدت 10 ثانیه طی عبور از جو زمین (با سرعت 8 کیلومتر در ثانیه) می سوزد. جالب است بدانید که درخشندگی گلوله ها که در رنگ های مختلفی قابل سفارش هستند، تا شعاع 100 کیلومتری قابل مشاهده خواهد بود.

لازم به ذکر است که پروژه مورد بحث تنها جنبه سرگرمی نداشته، و تحلیل نور منتشر شده از گلوله ها می تواند اطلاعات مفیدی را در رابطه با چگالی و نحوه حرکت اتمسفر در اختیار دانشمندان قرار دهد.

گفتنی است طراحی و تولید هر ماهواره استارتاپ Ale هزینه ای در حدود 8 میلیون دلار در بر دارد که در کنار قیمت 8 هزار دلار برای هر گلوله، رقم بالایی برای یک بارش شهابی مصنوعی به حساب می آید.

[ad_2]
دیجیاتو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید