۱۳۹۴۰۲۰۲۱۲۴۶۱۴۵۹۶۹۲۸۷۸۲٫jpg

عصرخودرو: بنتلی EXP ۱۰ Speed ۶ که اول در نمایشگاه ژنو به نمایش در آمد و بعد سر از نمایشگاه نیویورک درآورد اکنون چشم ها را در شانگهای خیره کرده است و پیش از بازگشت به انگلیس سری هم به خاورمیانه خواهد زد.

بنتلی در سفرهای ژنو، نیویورک و شانگهای به دنبال اندازه گیری میزان استقبال و پتانسیل های فروش در دنیا است و تا به حال شواهد نشان داده که اگر این خودروی مفهومی رنگ تولید بگیرد فروش آن بیش از حد انتظار خواهد بود. ولفگنگ درهایمر مدیر عامل فعلی بنتلی در مصاحبه اش در شانگهای گفته است استقبال به قدری خوب بوده که این شرکت را متقاعد کرده این خودروی مفهومی به تولید برسد. در این نمایشگاه ها نظر مردم پرسیده شده و در هنگام تولید به آن توجه خواهد شد اما به احتمال زیاد حفظ طراحی چراغ های ال ایی دی که به این خودروی مفهومی زیبایی زیادی داده در تولید انبوه ممکن نخواهد بود. پنجره جلو هم بعید است در تولید واقعی خودرو امکان پذیر باشد و به احتمال زیاد تغییراتی خواهد داشت.

بنتلی مفهومی EXP 9 F را که یک کراس اور است برای تولید آماده خواهد کرد و نام آن بنتایگا خواهد بود و نشان می دهد که این خودروساز هم به اهمیت خودروهای شاسی بلند جمع و جور پی برده و برای تولید آن خیز برداشته است.

البته نکته خیلی مهم این جا است که بنتلی با این که یک برند معروف انگلیسی است و مشتریان خاص از طبقه ی خاص جوامع را پوشش می دهد اکنون متعلق به گروه خودروسازی فولکس واگن آلمان است و اگر هم قرار باشد خودروی مفهومی سر از خط تولید در آورد نیاز به چراغ سبز کمپانی مادر یعنی فولکس واگن دارد. اما شواهد نشان می دهد که گروه خودروسازی فولکس واگن این اواخر سرمایه گذاری برای توسعه محصولات جدید را کاهش داده است و باید دید که این صرفه جویی شامل حال این خودروی مفهومی خواهد شد یا نه. ضمن آن که همقطاران و رقبای اصلی بنتلی خودروهای مازاراتی و آستون مارتین هستند و گروه فولکس واگن قصد ندارد در این سگمنت با بنتلی ظاهر شود.

هیچیک از خودروسازان لامبورگینی، آئودی و پورشه، که متعلق به گروه خودروسازی فولکس واگن هستند خودروی اسپورت با موتور جلو ندارند فقط بنتلی کانتینتال جی تی این ویژگی را دارد. همین موضوع شاید دلیل متقاعد کننده ای برای چراغ سبز فولکس واگن برای تولید EXP 10 Speed 6 باشد مخصوصاً اگر نیازی به تغییر معماری فعلی نباشد.

Bilin
asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید