ممنوعیت خودروهای سیاه‌رنگ در ترکمنستان

در ترکمنستان راننده‌ها نمی‌توانند رنگ خودرویشان را خودشان انتخاب کنند و این کار توسط رئیس‌جمهور آنها انجام می‌شود. حداقل اینکه، رنگ‌های در دسترس برای خودروها محدود شده‌اند. به دنبال توقف واردات خودروهای سیاه‌رنگ به ترکمنستان در سال ۲۰۱۵، اکنون رئیس جمهور این کشور، قربان‌علی بردی‌‌محمدف، از ممنوع شدن تمام خودروهای مشکی در عشق‌آباد، پایتخت این کشور از ژانویه ۲۰۱۸ خبر داده است.


به گزارش Chronicles of Turkmenistan، برخی از مالکان خودروها، وسایل نقلیه خودشان را از دست داده‌اند؛ چرا که بسیاری از خودروهای سیاه‌رنگ توسط پلیس در پارکینگ‌ها توقیف شده‌اند. بنا بر گزارش‌ها، گفته می‌شود که این اشخاص برای آزاد کردن خودروهایشان مجبورند سندی را امضا کنند که به موجب آن ملزم به رنگ‌آمیزی بدنه خودرو به یک رنگ روشن‌تر می‌شوند. رنگ سفید احتمالاً بهترین انتخاب است؛ چرا که در این کشور به عنوان نماد خوش‌شانسی محسوب می‌شود.


کارگاه‌های بدنه اتومبیل بیشترین استفاده را از این شرایط می برند. گفته می‌شود که هزینه رنگ‌آمیزی دوباره خودروها به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است؛ به گونه ای که در برخی موارد، هزینه آن به بیش از ۲ برابر درآمد متوسط شهروندان ترکمنستان می‌رسد. متوسط درآمد ماهانه در این کشور کمتر از ۵۰۰ دلار است.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید