bmw-i3-1-1.jpg

وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید اگر خودروسازان این کشور نمی‌خواهند قافیه را در برابر سایر خودروسازان ببازند باید سرمایه‌گذاری سنگینی روی خودروهای الکتریکی داشته باشند.


پیتر آلتمایر در مصاحبه با روزنامه بیلد گفته که خودروسازان آلمانی باید چندین میلیارد یورو در بحث خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کنند. او همچنین در ادامه از اینکه چرا قبلاً چنین حجم از سرمایه‌گذاری در حوزه خودروهای الکتریکی صورت نگرفته ابراز تعجب کرده است. آلتمایر می‌گوید تقاضای میلیونی برای خودروهای الکتریکی باعث خواهد شد سرمایه‌گذاری در این حوزه ثمربخش باشد.


به منظور تشویق خودروسازان به تولید بیشتر خودروهای الکتریکی، دولت‌های ائتلافی تلاش دارند مالیات‌های کمتری از این خودروها اخذ نمایند. همچنین بیش از 100 هزار نقطه شارژ در سراسر آلمان تأسیس خواهد شد.


آلتمایر می‌گوید اگر آلمان در این حوزه پیشرو نباشد کمپانی‌هایی در آسیا و آمریکا تحویل خودروهای الکتریکی را به دست خواهند گرفت.


وزیر اقتصاد آلمان معتقد است خودروسازان این کشور باید خودروهایی با محدوده حرکتی رقابتی در مقایسه با تسلا تولید کنند و البته در عین حال قیمت قابل‌ابتیاعی نیز داشته باشند. او همچنین می‌گوید چنین خودروهایی باید با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های رانندگی خودکار عرضه شوند.


اگرچه برخی خودروسازان در آینده تمرکز شدیدی روی خودروهای الکتریکی خواهند داشت اما همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نخواهند گذاشت. بسیاری از خودروسازان از جمله آئودی و ب ام و در حال کار روی سلول‌های سوخت هیدروژنی بوده و به این حوزه نیز توجه زیادی دارند.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید