معرفی پیکاپ چینی ترالورد توسط گروه بهمن در نمایشگاه خودرو تهران

[ad_1]

گروه خودروسازی بهمن که پیش از این با رونمایی از مدل های مختلف برند هاوال در نمایشگاه خودروی تهران خبرساز شده بود، این بار با معرفی یک پیکاپ بزرگ بار دیگر توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد.

http://digiato.com/

این پیکاپ دو کابین ترالورد (Terralord) نام داشته و توسط کمپانی چینی ZX Auto طراحی و تولید شده است. این کمپانی در واقع سازنده پیکاپ گرند تایگر یا همان کاپرا بوده و چند سالی است که با این خودرو در ایران حضور دارد.

http://digiato.com/

از زمان ورود ترالورد به بازار چین تقریبا یک سال می گذرد. این پیکاپ با ابعاد 5341/1885/1815 میلی متر و فاصله محوری 3.2 متری، اندازه ای بزرگ داشته و پیکاپ های آمریکایی را در ذهن تداعی می کند.

http://digiato.com/

از لحاظ ظاهری ترالورد شباهت های انکارناپذیری با تویوتا توندرا و برخی از مدل های رم دارد، هر چند طراحان ZX Auto سعی کرده اند با تغییر برخی المان ها در نمای روبرو از میزان تشابه بکاهند.

http://digiato.com/

نیروبخش این پیکاپ تنومند چینی در سرزمین مادری، یک موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر توربودیزل است که می تواند حدود 130 اسب بخار قدرت و 340 نیوتن متر گشتاور تولید کند. آنطور که در سایت سازنده ترالورد اشاره شده، این موتور از جیپ رانگلر به امانت گرفته شده است. نیروی تولیدی توسط موتور مذکور از طریق یک گیربکس شش سرعته دستی به هر چهار چرخ منتقل می شود.

http://digiato.com/

اما مدلی که در شهر آفتاب به نمایش گذاشته شده ظاهرا از یک موتور 2.4 لیتری بنزینی به قدرت 160 اسب بخار بهره برده و با یک گیربکس 6 سرعته نیمه خودکار ترکیب شده است.

http://digiato.com/

کابین ترالورد طراحی مناسبی داشته و کیفیت خوبی دارد. وجود نمایشگر، هر چند با اندازه ای کوچک یکی از امکانات جالب توجه کابین این خودرو است.

http://digiato.com/

وضعیت ایمنی ترالورد نیز مطلوب بوده و طبق ادعای ZX Auto به دلیل استفاده از شاسی پیشرفته و سازه مستحکم کابین توانسته چهار ستاره ایمنی از موسسه یورو انکپ دریافت کند.

http://digiato.com/

درباره قیمت احتمالی و زمان ورود ترالورد به ایران اطلاعاتی در دست نیست. این پیکاپ در چین قیمتی بین 110 الی 162 هزار یوان دارد که با نرخ روز ارز معادل 71.5 الی 105 میلیون تومان می شود.

[ad_2]
Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید