معرفی میتسوبیشی اوتلندر PHEV پلاگین هیبریدی برای بازار ایران

شرکت آرین موتور پویا، سرانجام پای نسخه هیبریدی اوتلندر را به جاده‌های ایران باز کرد. خودرویی که در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین محصولات میتسوبیشی محسوب می‌شود و لقب پرفروش‌ترین خودروی شاسی‌بلند پلاگین هیبریدی سال را نیز از آن خود کرده است.

میتسوبیشی اوتلندر PHEV پلاگین هیبریدی
خودروهای پلاگین نسبت به هیبریدی‌های معمولی از مزیت امکان شارژ با برق و شارژر جداگانه سود می‌برند و بعلاوه محدوده حرکتی آنها با نیروی الکتریکی نیز بسیار مناسب است. به‌گونه‌ای که در مصارف روزانه و شهری شاید دیگر نیازی به مصرف سوخت احساس نشود. در عین حال هیچ آلایندگی مستقیمی نیز در این وضعیت تولید نخواهد شد که برای هوای آلوده شهرهای بزرگ ما، یک راه نجات محسوب می‌شود.

میتسوبیشی اوتلندر PHEV یا پلاگین هیبریدی مجهز به یک موتور بنزینی 4 سیلندر 2 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 117 اسب بخار و گشتاور 186 نیوتن‌متر است. در کنار این موتور دو موتور الکتریکی یکی روی محور جلو و با قدرت 80 اسبی و 137 نیوتن‌متری و دیگری روی محور عقب با همین میزان قدرت و گشتاور 195 نیوتن‌متری هم ایفای وظیفه می‌کنند. در مجموع نیروی تولیدی این پیشرانه در حالت ترکیبی به 197 اسب بخار و 332 نیوتن‌متر می‌رسد.

میتسوبیشی اوتلندر PHEV پلاگین هیبریدی
باتری‌های لیتیوم یون با ظرفیت 12 کیلووات ساعت، وظیفه ذخیره انرژی الکتریکی را بر عهده دارند. زمان شارژ این باتری‌ها با برق 240 ولتی به 3.5 ساعت می‌رسد و البته اگر از شارژر سریع مخصوص استفاده شود می‌توان ظرف 25 دقیقه تا 80 درصد از ظرفیت باتری را شارژ نمود. این خودرو در حالت تمام برقی می توان تا شعاع 60 کیلومتر را طی نماید.

میتسوبیشی اوتلندر PHEV پلاگین هیبریدی

مصرف سوخت اوتلندر PHEV با کمک باتری‌ها به 3.2 لیتر در حالت ترکیبی رسیده است. هرچند در حالت بنزینی خالص، مصرف آن به 9.4 لیتر افزایش می‌یابد.

میتسوبیشی اوتلندر PHEV پلاگین هیبریدی
اوتلندر هیبریدی مجهز به لیست کاملی از امکانات رفاهی و ایمنی ازجمله 7 ایربگ، سیستم کنترل پایداری، کنترل کشش، ترمز کمکی، کروز کنترل، چراغ‌های LED، فرمان گرم‌کن دار، چراغ‌های خودکار، سنسور پارک جلو و عقب، تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای، ترمز دستی برقی، سانروف، روکش چرم صندلی‌ها، سیستم تشخیص تصادف، کنترل باد تایرها و کابل شارژ سریع می‌باشد.

آرین موتور، قیمت قطعی میتسوبیشی اوتلندر PHEV را 317 میلیون تومان برای تحویل در اسفند ماه اعلام نموده است.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید