BMW-Concept-9cento-10.jpg

ب‌ام‌و از رویداد مهم Concorso d’Eleganza Villa d’Este به منظور معرفی محصولاتی مفهومی همچون گرن لوسو کوپه و زاگاتو کوپه استفاده کرده است اما امسال اوضاع متفاوت بوده و شاهد معرفی محصول مفهومی جدیدی با نام ب‌ام‌و 9cento هستیم.


این موتورسیکلت مفهومی که توسط ب‌ام‌و موتوراد ساخته شده یک بایک تورینگ و اسپورت ایده آل توصیف شده است. این کمپانی همچنین گفته که 9cento ظاهر یک موتورسیکلت اسپورت ادونچر را به نمایش می‌گذارد.


اگرچه ب‌ام‌و برنامه‌ها برای تولید این موتورسیکلت را تأیید نکرده اما 9cento یک موتورسیکلت شیک با پانل‌های جانبی متفاوت، باک سوخت عضلانی و برخی قطعات آلومینیومی است. از آنجایی که در طراحی این موتورسیکلت مفهوم تورینگ و سفر در نظر گرفته شده، موتوراد یک شیشه جلو نیز به منظور حفاظت سوارکار نصب کرده است.


خب باید درباره کاربردی بودن هم صحبت کنیم زیرا 9cento دارای فضاهای ذخیره خلاقانه‌ای است که می‌توان برخی قطعات را نیز به بخش عقبی این موتورسیکلت متصل کرد. بسته به نیازهای سوارکار، می‌توان صندلی عقب یا محفظه بار را روی موتورسیکلت موتوراد نصب کرد.


ب‌ام‌و درباره مشخصات فنی 9cento چیز زیادی نگفته اما تأیید کرده این کانسپت دارای فریم پلاستیکی تقویت شده با فیبر کربن و قطعات آلومینیومی می‌باشد. این موتورسیکلت همچنین دارای سیستم تعلیق با تمرکز بیشتر روی طی مسافت‌های طولانی و تورینگ بوده تا بدین ترتیب ایجاد حداکثر راحتی تضمین شود.


ادگار هنریش مدیر طراحی ب‌ام‌و موتوراد درباره این موتورسیکلت مفهومی گفته است:

ما موتورسیکلتی طراحی کرده‌ایم که قدرت مناسب را با ویژگی‌های مدل‌های تورینگ و اسپورت که مهم‌ترین آن‌ها هیجان سواری است ترکیب کرده بنابراین این یک پروژه جذاب است. 9cento دارای بهترین عناصر موتورسیکلت‌های اسپورت، ادونچر و تورینگ بوده و مفهوم جذابی را ایجاد می‌کند. پیش از این چنین محصولی را از BMW ندیده بودیم.


جدای از طراحی یک موتورسیکلت، طراحان شرکت دو ژاکت را نیز توسعه داده‌اند که هر دو از کولار و چرم ساخته شده اما یکی از آن‌ها دارای ظاهر سفید شهری بوده درحالی‌که دیگری برجسته‌تر و اسپورت می‌باشد.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید