مرسدس G350 d

به تازگی عضو جدید و پایه‌ی خانواده‌ی مرسدس G کلاس معرفی شده است. این خودرو از پیشرانه‌ی توربودیزل سود برده و G350 d نام دارد. البته این خودرو در بازار آمریکا عرضه نخواهد شد و بنابراین نسخه‌ی پایه‌ی این شاسی‌بلند در آمریکا مدل G550 با قدرت ۴۱۶ اسب بخار خواهد بود.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.


این خبر بدی برای مشتریان آمریکایی است چراکه G350 d خیلی خوب به نظر می‌رسد. بحث اصلی درباره‌ی این خودرو پیشرانه‌ی جدید است که از نوع ۶ سیلندر ۳ لیتری خطی بوده و قدرت ۲۸۶ اسبی آن به لطف یک توربوشارژر تأمین می‌شود. موضوع مهم‌تر گشتاور ۶۰۰ نیوتون متری است که دورهای ۱۲۰۰ تا ۳۲۰۰ پیشرانه در دسترس بوده و تقریباً در حد و اندازه‌های پیشرانه‌ی ۸ سیلندر بای توربوی G550 می‌باشد. مرسدس می‌گوید این پیشرانه باعث ایجاد شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۷٫۴ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۱۹۹ کیلومتر در ساعتی می‌شود.


دلیل اینکه پیشرانه‌ی موردبحث آشنا به نظر می‌رسد معرفی آن در S کلاس فیس لیفت سال قبل می‌باشد. البته این پیشرانه در شاسی‌بلند G کلاس باید وزن بیشتر و آئرودینامیک نه چندان خوب را تحمل کند اما مرسدس می‌گوید این قلب تپنده‌ی توربودیزل مصرف سوخت ترکیبی ۹٫۶ تا ۹٫۸ لیتری در هر صد کیلومتر را بر جای می‌گذارد.

دیگر ویژگی‌های این خودرو کاملاً مشابه نسخه‌های دیگر G کلاس است. به این ترتیب یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک نیرو را به چرخ‌ها منتقل کرده و یک کاکپیت دیجیتال نیز در کابین وجود دارد. مرسدس اعلام کرده G350 d تجهیزات استاندارد بیشتری در مقایسه با نسل پیشین داشته و از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به متریال لوکس‌تر و آپشن های شخصی‌سازی بیشتر اشاره کرد.

مطالب خواندنی : آئودی R8 فیس‌لیفت ۲۰۱۹ , سنتی و متمایز

هنوز قیمت این شاسی‌بلند اعلام نشده اما پیش‌فروش آن از ماه ژانویه آغاز خواهد شد و در بهار همان سال نیز تولید خودرو کلید خواهد خورد.

Bilin
pedal

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here