BMW-M140i-Champison-Edition-2.jpg

ب‌ام‌و در حال گرامیداشت سی‌امین فصل برگزاری مسابقات قهرمانی خودروی تورینگ بریتانیا بوده و این کار را با نسخه تولید محدودی از ب‌ام‌و M140i انجام می‌دهد.


این خودرو که چمپیونشیپ ادیشن نام گرفته بر پایه نسخه سه درب هاچبک شکل گرفته و برخی اصلاحات بصری را تجربه کرده است. ب‌ام‌و هنوز جزئیاتی درباره محصول سفارشی خود منتشر نکرده اما در تصاویر منتشر شده می‌توانیم جلوپنجره مشکی، پوشش فیبر کربنی آینه‌ها و رینگ‌های آلیاژی 5 پره را تشخیص دهیم. همچنین نوار سه رنگ ب‌ام‌و M به همراه نوشته چمپیونشیپ ادیشن بالای چرخ‌های عقب نصب شده است.


ب‌ام‌و تصویری از کابین منتشر نکرده اما با توجه به کلیت خودرو انتظار نداریم تغییرات شدیدی در داخل خودرو رخ دهد. احتمالاً برخی نشان‌های ویژه و پلاکی سفارشی روی داشبورد نصب خواهد شد.

انتظار می‌رود پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توربوی توئین پاور با قدرت 340 اسب بخار و گشتاور 500 نیوتون متر در بطن این خودرو بتپد. این پیشرانه با همکاری گیربکس 6 سرعته دستی می‌تواند خودرو را در 4.8 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند و البته سقف سرعت آن به‌صورت الکترونیکی به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده است.


خریدارانی که به دنبال مدل سریع‌تر هستند می‌توانند گیربکس 8 سرعته اتوماتیک سفارشی را انتخاب کنند که شتاب خودرو را به 4.6 ثانیه می‌رساند.

هنوز جزئیات مربوط به قیمت‌گذاری M140i نسخه قهرمانی منتشر نشده اما بهای نسخه استاندارد سه درب از 33920 پوند آغاز می‌شود. با توجه به سقف تولید محدود احتمالاً M140i سفارشی گران‌تر خواهد بود. احتمالاً قیمت پایه این خودرو حدود 35 تا 36 هزار پوند خواهد بود.


اگر علاقه‌ای به پرداخت مبلغ بیشتر برای خرید این خودرو ندارید می‌توانید نسخه استاندارد را به همراه قطعات M پرفورمنس بخرید؛ مثلاً پوشش فیبر کربنی آینه‌های جانبی به همراه نوارهای جانبی بدنه قیمت 550 پوندی دارند.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید