مسدود کردن تلگرام و سایر پیام رسان های خارجی فعلا در دستور کار نیست

سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد مسدود کردن تلگرام و سایر پیام رسان های خارجی فعلا در دستور کار این شورا قرار ندارد.

 

مسدود کردن تلگرام ، شاید وقتی دیگر

ابوالحسن فیروزآبادی ضمن اعلام این موضوع که فعلا مسدود کردن تلگرام و دیگر پیام رسان های خارجی در دستور کار نیست، گفت کاربران فضای مجازی از پیام رسان های داخلی استفاده کنند. دبیر شورای عالی فضای مجازی بیان کرد همه کانال‌ها و شبکه‌هایی که به طور غیر رسمی با بهره‌گیری از نرم افزارهای خارجی مانند تلگرام در کشور فعال هستند حتما در کنار آن از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های داخلی نیز استفاده کنند.

مسدود کردن تلگرام

فیروزآبادی همچنین افزود اخیرا جلسه‌ای با وزیر آموزش و پروش داشتیم و در این جلسه مقرر شد تا این وزارتخانه، برنامه استفاده از پیام رسان های داخلی در مدارس را به طور جدی پیگیری کند. به گفته وی، تبیین این برنامه تا حد امکان اثرهای منفی فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی را کاهش می‌دهد. دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه تاکید کرد:

فضای مجازی فرصت‌ها و تهدیدهایی دارد. به طور مثال در حادثه زلزله غرب کشور هم جوسازی‌هایی علیه دولت و هم حرکت در جهت ایجاد وحدت ملی و جمع‌آوری کمک را از طریق فضای مجازی شاهد بودیم.

دلیل مسدود شدن اپلیکیشن Waze

ابوالحسن فیروزآبادی به موضوع مسدود شدن اپلیکیشن مسیریابی ویز نیز اشاره کرد و گفت این نرم افزار با تصمیم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و به دلیل صیانت از حریم خصوصی مردم مسدود شده است. این نرم افزار یک بار با توجه به این که تحت مالکیت اسرائیل بود مسدود شد و اکنون که مالکیت آن به آمریکا تعلق گرفته، علت مسدود شدن آن نیز همان موضوع مالکیت نرم افزار است. در این اپلیکیشن، اطلاعاتی که مربوط به حریم خصوصی مردم است مورد استفاده قرار می‌گیرد و پیش از آن که اقدامات سلبی انجام بگیرد، کاربران از خدمات نرم افزارهای مشابه داخلی استفاده کنند.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید