مسابقه-جذاب-ژرمن_ها-m5،-e63-s-و-پانامرا-تورب
مسابقه جذاب M5، E63 S

از نظر خریداران در این مسابقه بازنده‌ای وجود ندارد…!

اگر به دنبال خرید یک سدان اسپورت میان سایز آلمانی باشید هم‌اکنون در بهترین زمان ممکن قرار دارید. نسل جدید ب‌ام‌و M5،  مرسدس-ای‌ام‌جی E63 S و پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid سه‌گانه‌ی ژرمنی دنیای خودرو هستند که همگی فوق‌العاده عمل می‌کنند. البته نباید چهارمین ستون این کلاس یعنی جدیدترین نسل آئودی RS7 را نیز از یاد برد.

جدیدترین ویدئوی منتشر شده توسط اتوکار نشان می‌دهد که سه خودروی اول یاد شده در یک مسابقه درگ و مسابقه‌های دیگر قرار گرفته‌اند تا توانایی‌های خط مستقیم خود را اثبات نمایند.

مطالب خواندنی : کراس‌اوور شدن میتسوبیشی میراژ و لنسر


در روی کاغذ این پانامرا توربو S E-Hybrid است که پیروز مشخصات فنی لقب می‌گیرد. قوای محرکه هیبریدی ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربوی پانامرا قدرت ۶۸۰ اسب بخاری و گشتاور ۸۴۹ نیوتون متری داشته و قدرت خود را از طریق گیربکس ۸ سرعته دوکلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌کند. در مقایسه باید گفت E63 S از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربو با خروجی ۶۰۳ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متر سود می‌برد. این خودرو به یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک مجهز است.

mercedes-amg-e63-s-4matic-
نهایتاً به ب‌ام‌و M5 استاندارد می‌رسیم که کمترین قدرت را داشته و پیشرانه آن خروجی ۶۰۰ اسبی و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری دارد. این خودرو نیز به گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک مجهز است. ذکر این نکته مهم است که مدل M5 کامپتیشن که در ویدئو غایب است قدرت ۶۱۷ اسب بخاری را به چرخ‌ها منتقل می‌کند.


بدون معرفی برنده کلی، دیدن اینکه قدرت و گشتاور بیشتر پانامرا باعث می‌شود این خودرو در خط مستقیم نسبت به دو رقیب دیگر برتری داشته باشد خیلی جای تعجب ندارد. پورشه تنها در عرض ۳٫۱۲ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد درحالی‌که این رکوردها برای مرسدس و ب‌ام‌و به ترتیب برابر با ۳٫۳۶ و ۳٫۴۸ ثانیه می‌باشد.

وضعیت در مسابقه مسافت ۴۰۰ متر نیز مشابه است. پورشه در زمان ۱۱٫۳ ثانیه و با سرعت ۲۰۱ کیلومتر در ساعت از خط پایان عبور می‌کند. مرسدس زمان ۱۱٫۴۶ ثانیه‌ای و سرعت ۲۰۴ کیلومتر در ساعتی را ثبت کرده و نهایتاً به ب‌ام‌و M5 می‌رسیم که زمان ۱۱٫۵۸ ثانیه‌ای و سرعت ۲۰۲ کیلومتر در ساعت را نشان می‌دهد.


ما دیگر نتایج به دست آمده از این مسابقه را لو نمی‌دهیم اما هر سه خودرو با حدود نیم ثانیه اختلاف نسبت به یکدیگر از خط پایان عبور می‌کنند.

Bilin
pedal

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here