opera.jpg

نسخه جدید مرورگر موبایلی اپرا (Opera) قابلیتی را در اختیار کاربرانش می‌گذارد تا از استخراج بیت کوین به صورت ناخواسته توسط دیوایسشان جلوگیری شود. به طور کلی استخراج ارز دیجیتالی باعث کاهش عمر گوشی می‌شود.

سه هفته پس از آن که اپرا مراقبت از استخراج ارزهای دیجیتالی را به مرورگر دسکتاپی خود اضافه کرد، این شرکت از همین قابلیت مشابه حالا بر روی نسخه جدید مرورگر موبایلی اپرا پرده برداری کرده است. دو اپلیکیشن اپرا (Opera) و اپرا مینی (Opera Mini) برای پلتفرم‌های اندروید و آی او اس با دریافت یک به‌روزرسانی جدید حالا می‌توانند محافظت کاملی از دیوایس شما را در برابر استخراج بیت کوین انجام دهند. اما این کار چگونه انجام می‌شود؟ شرکت اپرا اینگونه توضیح می‌دهد:

مطالب خواندنی : حل تداخل کروم و فایرفاکس را با تنظیم مجدد مرورگر

قابلیت جدید ضد استخراج ارز دیجیتالی زمانی که Ad Blocker را در اپلیکیشن های اندرویدی اپرا مینی و اپرا فعال کنید، به صورت پیشفرض فعال خواهد بود. Ad Blocker را می‌توانید در بخش تنظیمات (Settings) اپلیکیشن فعال کنید تا آن به صورت خودکار در بین اسکریپت‌های کدهای نوشته شده یک صفحه بگردد و پس از شناسایی استخراج کننده‌ها، آن‌ها را غیرفعال کند.

اگر نمی‌دانید، اسکریپت‌های استخراج ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین می‌توانند مصرف پردازنده گوشی هوشمند شما را تا 100 درصد بالا ببرند که باعث کاهش عمر باتری دیوایس شما شده و آن را در خطر خراب شدن قرار می‌دهد.

مرورگر اپرا

با مرورگر موبایلی اپرا می‌توانید از سایت www.cyptojackingtest.com نیز استفاده کنید

از آنجایی که هیچ قابلیت دیداری برای آن که بفهمید آیا از گوشی هوشمند شما برای استخراج ارز دیجیتالی استفاده می‌شود یا خیر وجود ندارد، کمپانی اپرا یک سایت را ایجاد کرده است که اگر دستگاه شما تحت تاثیر معادن استخراج ارزهای رمزنگاری شده ناخواسته قرار داشت، شما را مطلع کند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت www.cyptojackingtest.com از طریق مرورگر موبایلی یا دسکتاپی خود، اطلاعات لازم را در این مورد ببینید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از این سایت، باید از مرورگر اپرا استفاده کنید. با رفتن به این سایت، بر روی دکمه “Start” کلیک کنید. اگر هم دیوایس شما فاقد مرورگر اپرا است، می‌توانید از طریق همین سایت به صورت رایگان آن را دانلود کنید.

مرورگر اپرا

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید