ferrari-dino-rendering-1.jpg

در آغاز سال جاری مدیرعامل فیات-کرایسلر و فراری آقای سرجیو مارکیونه گفته بود شاید در آینده شاهد ساخت یک سوپرکار کاملاً الکتریکی باشیم اما به نظر می‌رسد این کار در آینده‌ای نزدیک رخ نخواهد داد. در ابتدا باور بر این بود تولید خودرویی الکتریکی بخشی از استراتژی آینده فراری خواهد بود اما تولید یک اسب رقصان بدون وجود پیشرانه احتراق داخلی حداقل تا پایان سال ۲۰۲۲ رخ نخواهد داد؛ به عبارت دیگر برای مشاهده یک فراری کاملاً الکتریکی باید حداقل تا سال ۲۰۲۳ صبر کنیم.

2019 Ferrari Dino rendering
مارکیونه چند روز پیش و در گردهمایی سالانه فراری گفته بود که یک محصول کاملاً الکتریکی هم‌اکنون با ماهیت فراری همخوانی چندانی ندارد. البته اتوموتیونیوز می‌گوید گزارش سال ۲۰۱۷ منتشر شده توسط فراری نشان می‌دهد احتمال تولید قوای محرکه کاملاً الکتریکی برای استفاده در سوپر اسپورت های پرفورمنس وجود دارد.

Ferrari CascoRosso Concept
مارکیونه اذعان داشته فراری هم‌اکنون نیازمند خودروهایی است که پیشرانه بنزینی با یک واحد الکتریکی ترکیب کنند. خبر رسمی فعلی این است که فراری تصمیمی درباره اینکه کدام خودرو در ابتدا الکتریکی شود تصمیمی نگرفته است. هرچه باشد، ما در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۹ یک محصول ۸ سیلندر الکتریکی شده را خواهیم دید اما مشخصات فنی این خودرو هنوز معلوم نیست.


خودروی مورد بحث به عنوان اولین محصول از سری محصولات هیبریدی فراری عمل خواهد کرد زیرا لافراری و آپرتا دو خودروی تولید محدود هستند. مارکیونه به این خودروی مرموز اشاره کرده و گفته که قوای محرکه این خودرو باید چیزی بالاتر از پیشرانه هیبریدی سنتی باشد. البته هنوز نمی‌دانیم منظور مارکیونه از این سخنان چیست. شاید او به قوای محرکه پلاگین هیبریدی یا چیزی که بیشتر روی راندمان تأکید دارد اشاره کرده است.


مدیر ارشد فراری به بلومبرگ گفته بود که خودروی هیبریدی جدید فراری می‌تواند بی‌سروصدا هم تست شود پس منظور او می‌تواند حالت کاملاً الکتریکی باشد. گفته شده قوای محرکه جدید که سال آینده معرفی خواهد شد در نهایت به عنوان یک آپشن برای تمامی محصولات جدید ارائه خواهد شد و البته تنها پیشرانه برای شاسی‌بلندی خواهد بود که بنا به قول مارکیونه سریع‌ترین لقب خواهد گرفت.

 

Bilin
pedal

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here