لکرک و اریکسون، راننده‌های 2018 تیم فرمول 1 آلفارومئو-سائوبر

قهرمان فرمول 2 چارلز لکرک به همراه مارکوس اریکسون راننده‌های اصلی تیم فرمول یک سائوبر در فصل 2018 فرمول یک خواهند بود. لکرک جوان که عضو آکادمی رانندگی فراری است، به‌جای پاسکال ورلاین به سائوبر آمده و آنتونیو جیوویناتزی به‌عنوان راننده سوم سائوبر کار خواهد کرد.

تیم سائوبر که با نام جدید آلفا رومئو سائوبر (AlfaRomeo Sauber F1)، به کار خود در فصل 2018 ادامه خواهد داد، به‌تازگی در یک کنفرانس خبری در میلان از برنامه‌های جدید خود پرده‌برداری کرد. آلفا رومئو به‌عنوان حامی مالی جدید سائوبر فعالیت خواهد کرد و رنگ اتوموبیل‌های سائوبر از رنگ آبی که در 2017 استفاده می‌شد به رنگ سفید و قرمز تغییر خواهد یافت.

لکرک، رشد سریعی در مسابقات داشته. سال 2016 او موفق به قهرمانی مسابقات GP3 شد و اولین تست خود با اتوموبیل فرمول یک فراری انجام داد. لکرک در 2016 چهار بار نیز در تمرینات روز جمعه با اتوموبیل فرمول یک هاس که پیشرانه‌ی آن توسط فراری تأمین می‌شود، شرکت کرد. در این فصل او در رقابت‌های فرمول 2 حضور داشت و در فرمول 2 نیز قهرمان شد. سال 2017 نیز لکرک با هر دو اتوموبیل سائوبر و فراری تست‌هایی انجام داد و در 4 تمرین با اتوموبیل سائوبر شرکت کرد.

این راننده 20 ساله‌ی موناکویی درباره‌ی ورود خود به فرمول یک گفت:

خیلی خوشحالم که در سال 2018 به فرمول یک وارد می‌شوم. قبل از هر چیز می‌خواهم از فراری به خاطر حمایت‌هایی که از من کردند تشکر کنم. همچنین از سائوبر به دلیل اعتمادی که به‌عنوان راننده تیم به من کردند تشکر می‌کنم و بی‌صبرانه منتظرم که به تیم آلفارومئو سائوبر در فصل جدید ملحق شوم.

رانندگی در تمرینات و تست‌ لاستیک‌های جدید با اتوموبیل فرمول یک سائوبر در 2017 تجربه بسیار خوبی بود. اینجا محیط بسیار خوبی وجود دارد و احساس راحتی و اعتمادبه‌نفس می‌کنم. هدف من در 2018 این است که تا آنجا که می‌توانم برای خودم تجربه در فرمول 1، و برای تیم نتایج خوب کسب کنم.

مارکوس اریکسون و چارلز لکرک- رانندگان 2018 آلفارومئو-سائوبر

راننده‌ی دیگر سائوبر برای 2018 مارکوس اریکسون است. او در فصل پیش رو پنجمین سال حضور خود در فرمول 1 و چهارمین سال حضور در سائوبر را تجربه خواهد کرد. این راننده‌ی 27 ساله‌ی سوئدی تاکنون 9 امتیاز با تیم سوئیسی سائوبر کسب کرده. او در مورد فصل جدید گفت:

قبل از هر چیز، باید به تیم درباره‌ی همکاری جدید با آلفا رومئو تبریک بگویم. برای من افتخار بزرگی است که در سال 2018 برای این تیم رانندگی می‌کنم و قسمتی از این ماجراجویی جدید هستم. اطمینان دارم که می‌توانم به دانش و تجربه تیم، چیزی اضافه کنم.

زمستان شلوغی را پشت سر خواهیم گذاشت. بسیار مهم است که توسعه‌ی اتوموبیل خود را به خویی انجام دهیم و در فصل جدید شروع خوبی داشته باشیم. فصل 2018می‌تواند قدم بزرگی برای ما باشد. به‌علاوه این فصل فرصت خوبی است تا تیم را بالا بکشیم و در جدول رشد کنیم.

فردریک واسویر رئیس تیم آلفارومئو-سائوبر نیز اظهار کرد که به رانندگان و تیم جدید بسیار امید دارد و آن‌ها استارت خوبی در فصل 2018 خواهند داشت.

آنتونیو جیوویناتزی

آنتونیو جیوویناتزی که در سال 2017 به‌عنوان راننده سوم فراری کار می‌کرد، دو بار با سائوبر در مسابقات فرمول یک شرکت کرده. او در 2 مسابقه‌ی ابتدایی 2017، به‌جای پاسکال ورلاین که مصدوم بود، با اتوموبیل سائوبر به پیست رفت و بهترین نتیجه‌ی خود را در استرالیا به دست آورد و دوازدهم شد. او که این فصل 7 بار در تمرینات سائوبر شرت کرد، شش بار در تمرین اول گرندپری‌های 2018  این تیم شرکت خواهد کرد.

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید