DSC00057.0.jpg

لنز سوپر تله فوتو نیکون که اندازه ای بسیار بزرگ دارد، با قیمت ۱۲,۳۹۹ دلار در نمایشگاه CES 2018 معرفی شد. این لنز دارای یک تله کانورتر کمکی ۱٫۴x داخلی است.

نیکون امسال تنها یک نماینده در نمایشگاه CES 2018 دارد اما همین محصول، بسیار قدرتمند و استثنایی بوده و نام این لنز، ای اف اس نیکور ۱۸۰-۴۰۰ میلی‌متر f/4E تی سی ۱٫۴ اف ال ای دی وی آر (AF-S Nikkor 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED VR) است. این محصول یک لنز سوپر تله فوتو با تله کانورتر ۱٫۴X داخلی خواهد بود، به این معنی که کاربر می‌تواند فاصله کانونی را تا ۲۵۲-۵۶۰ میلی‌متر افزایش دهد که البته در این فرایند میزان نور و دیافراگم به میزان قابل‌توجهی از دست می رود.

لنز سوپر تله فوتو نیکون برای دوربین های فول فریم طراحی شده اما می‌توانید لنز را به یک دوربین DSLR APS-C متصل کنید و به فاصله کانونی ۲۷۰-۶۰۰ میلی‌متر در حالت استاندارد و ۳۷۸-۸۴۰ میلی‌متر در حالت تله کانورتر دست پیدا کنید. این لنز به نظر خیلی بزرگ و سنگین خواهد بود اما نیکون در این مورد اعلام کرد که AF-S Nikkor با آلیاژ منیزیم و فلوریت ساخته شده تا بتوان به راحتی آن را تحت کنترل خود گرفت.

نیکون لنز سوپر تله فوتو خود را در ماه مارس عرضه می‌کند و این لنز قیمتی معادل ۱۲،۳۹۹ دلار خواهد داشت که هزینه گزافی است اما حرفه‌ای‌ها، بدون در نظر گرفتن قیمت، آن را خریداری می‌کنند.

Bilin

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here