apps-para-viajeros.jpg

قابلیت جستجوی تصویری گوگل لنز (Google Lens) به عنوان یکی از بخش‌های اپلیکیشن Google Photos از انحصار پلتفرم اندروید در آمد و حالا در اختیار کاربران آی او اس قرار گرفت. این قابلیت همراه نسخه 3.15 اپلیکیشن گوگل Photos خواهد بود.

درست مثل دیگر سرویس‌های گوگل که پیشتر نیز شاهد آن بودیم، قابلیت جستجوی تصویری گوگل لنز در ابتدا به شکل انحصاری عرضه شد و حالا هرچه که می‌گذرد شاهد گسترش عرضه آن هستیم. گوگل در ابتدا این قابلیت را به صورت انحصاری در اختیار کاربران گوشی های گوگل پیکسل قرار داده بود و سپس تمام کاربران اندروید اجازه‌ی استفاده از آن را دریافت کردند. حالا همانطور که وعده داده شده بود، قابلیت جستجوی تصویری گوگل لنز به نسخه‌ی iOS این اپلیکیشن نیز آمد.

از امروز و عرضه جهانی از هفته آینده، کاربران می‌توانند بر روی آی او اس از پیش‌نمایش گوگل لنز به منظور تهیه اطلاعات توسط یک تصویر و یا پی بردن به دنیای پیرامون خود استفاده کنند. مطمئن شوید که از آخرین نسخه (3.15) گوگل لنز استفاده می‌کنید – [email protected]

جستجوی تصویری گوگل لنز در نسخه 3.15

این بخشی از اپلیکیشن Google Photos است، یک نقطه‌ی ایده آل که با استفاده از هوش مصنوعی بصری می‌تواند از تصاویر شما برای ارائه امکاناتی جذاب بهره ببرد. بیشتر عملکرد جادویی گوگل لنز در فضای ابری انجام می‌شود، اما شما نیازمند آن هستید که دیوایستان به آخرین نسخه این اپلیکیشن، نسخه 3.15 مجهز باشد.

کاربران آی او اسی علاوه بر قابلیت جستجوی تصویری گوگل لنز می‌توانند از تمامی مزایای این برنامه استفاده کنند. از برخی از برجسته‌ترین قابلیت‌های این اپلیکیشن می‌توان به OCR برای شناسایی مواردی نظیر کارت‌های ویزیت و یادآورها و همچنین تشخیص دهنده‌ی علائم و لوگوهای معروف اشاره کرد. همچنین گوگل در تلاش برای بهبود قابلیت تشخیص حیوانات و سایر گیاهان معمولی این برنامه است، بنابراین در آینده‌ای نزدیک می‌توانید با تهیه عکسی از یک سگ مورد علاقه خود، در مورد نژاد آن مطالبی را مطالعه کنید. ما دقیقا مطمئن نیستیم چه زمانی تا دریافت ویژگی‌های جدیدتر گوگل لنز فاصله داریم.

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید