فراخوان 2 میلیونی فورد F-150 به خاطر ریسک آتش‌سوزی

فورد F-150 چندین دهه است که عنوان پرفروش‌ترین خودروی آمریکا را به خود اختصاص می‌دهد و همین موضوع در بُعدی دیگر باعث مشکلاتی هم می‌شود. برای نمونه فورد هم‌اکنون در حال فراخوان حدود دو میلیون دستگاه از این پیکاپ ها به خاطر ریسک آتش‌سوزی است.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.


این فراخوان شامل مدل‌های 2015 تا 2018 از نسخه‌های معمولی و سوپرکرو می‌باشد. فورد پس از بررسی‌های فراوان فهمیده که برخی از این پیکاپ‌ها از پیش کشنده‌های کمربند ایمنی جلویی استفاده می‌کنند که می‌توانند در زمان فعال شدن جرقه‌های اضافی تولید کنند.

این موضوع به‌صورت بالقوه خطرناک است زیرا فورد می‌گوید اگر جرقه به حد کافی تولید شود گازهای خارج شده‌ی داخل ستون B شاید شعله‌ور شود این امر احتمال آتش‌سوزی را بالا می‌برد.


فورد هنوز گزارشی درباره وقوع حادثه یا جراحت مالکان دریافت نکرده اما 23 گزارش متفاوت درباره آتش‌سوزی و انتشار دود به دست شرکت رسیده است. 17 گزارش در آمریکا به دست فورد رسیده درحالی‌که باقی موارد هم به بازار کانادا مربوط می‌شود.


به عنوان بخشی از فرایند فراخوان نمایندگی‌های فورد اقدام به باز کردن پوشش ستون B و نصب نوار مقاوم در برابر گرما خواهند کرد. نمایندگی‌های این شرکت در مدل‌های عادی اقدام به اصلاح پانل‌های پشتی کابین نیز خواهند کرد تا ریسک دود و آتش‌سوزی کاهش یابد.

مطالب خواندنی : کراس‌اوور شدن میتسوبیشی میراژ و لنسر


فراخوان موردبحث تعداد 1995776 دستگاه خودرو را در آمریکا تحت تاثیر قرار داده درحالی‌که 339884 دستگاه فورد F-150 در کشور کانادا و تعداد 36780 دستگاه نیز در مکزیک تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

همه‌ی این پیکاپ ها در دو کارخانه‌ی فورد آمریکا ساخته شده‌اند.

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید