خانه تجارت و اقتصاد هوش فردی و ارتقائ شخصی آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد غلبه بر نا امیدی از...

آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد غلبه بر نا امیدی از زندگی

ناامیدی در زندگی یک احساس ناامیدی است که از شکست­های پی در پی به وجود می­آید یا حتی میتوان گفت نا امیدی چیزی جز دلسرد شدن ما نسبت به شکل گرفتن رویاهایمان نیست. بعضی از افراد برای بدست آوردن رویاهای خود میجنگند و خوشبینانه به مسیر خود ادامه میدهند درحالیکه بعضی دیگر امیدی به بدست آوردن رویاهای خود ندارند و آنها را در ذهن خود دفن میکنند و بنابراین دچار نا امیدی در زندگی می­شوند.

ما در این مقاله راهکارهای غلبه بر نا امیدی از زندگی را معرفی خواهیم کرد:

تقویت ایمان

غلبه بر نا امیدی از زندگی، آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد5

یکی از مهمترین عواملی که میتوانیم با آن بر نا امیدی­هایی که در زندگی برای خود ایجاد میکنیم غلبه کنیم ایمان به خداوند یکتا است. اگر همه ما بر این باور باشیم که با ایمان به خداوند تمامی کارها حتی سخت­ترین آنها انجام و ممکن میشود هیچگاه نا امید نمیشویم و آن را در زندگی تجربه نخواهیم کرد. بنابراین برای اینکه بتوانیم از زندگی خود لذت ببریم و به رویاهایمان خوش بین باشیم و دست پیدا کنیم ایمان خود را تقویت کرده و با کمک آن اط تمامی سختی­هاْ، مشکلات و راعه­های دشوار میتوانیم عبور کنیم.

مطالب خواندنی : بهترین تکنیک برای مذاکره با قلدرها و افراد سرسخت

برنامه ریزی منظم برای زندگی

زندگی ما نیازمند برنامه­ای دقیق و حساب شده است که تفریحات، عبادت، استراحت را در خود گنجانده باشد. برای این کار میتوان روی یک برگه برنامه روزمره خود را نوشت و با دقت تمامی آن را انجام دهیم. سعی کنید خود را به خاطر کارهای مثبتی که در طول روز انجام میدهید تشویق کنید و خود را به یک چای یا قهوه دعوت کنید یا کارهای مورد علاقه خود را انجام داده تا دیدتان نسبت به زندگی بهتر و مثبتشود. در واقع شما با این کار هم انگیزه را در خود بیشتر کرده­اید و هم بر نا امیدی­های زندگی غلبه کرده­اید.

تحکیم روابط صمیمی دوستانه

غلبه بر نا امیدی از زندگی، آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد3

همه ما میئانیم که در زندگی نیازمند آرامش و محبت هستیم و این محبت و آرامش بیشتر از سوی دوستانی که با آنها روابط صمیمی داریم امکان پذیر می­باشد، بنابراین سعی کنید ارتباط بیشتری را با دوستان خود داشته باشید تا این محبت و آرامش در شما تازه شود. این تازگی ارتباط مستقیمی با دید شما نسبت به زندگی دارد و باعث احساس خشنودی و رضایت شما می­شود. پس سعی کنید اولا دوستان خوبی را را برای خود انتخاب کنید، دوستانی که باعث تقویت ایمان شما به خداوند و ایجاد خشنودی در زندگی کنند و یار و غمخوار شما باشند.

حذف افکار منفی و جایگزین افکار مثبت

زمانیکه شما افکار منفی دارید در واقع در درون خود ریشه بدبینی و نا امیدی از زندگی را پروراندید و با ادامه آن را میپرورانید. فکر کنید فردی هستید که در زندگی بدشانس هستید و همیشه کارهایتان با مشکل مواجه میشود. حال هم میتوانید با نا امیدی و افکار منفی به این وضعیت دامن بزنید و در نهایت به یک فرد بدشانس و منفی­گرا تبدیل شودید و هم میتوانید با از بین بردن افکار منفی و جایگزین افکار مثبت کم کم این وضعیت را تغییر داده و به یک فرد کاملا خوش بین و خوش شانس تبدیل شوید. در واقع این ما هستیم که افکار و شرایط زندگیمان را انتخاب میکنیم.

شرکت در کارهای گروهی و اجتماعی

غلبه بر نا امیدی از زندگی، آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد4

از جمله موارد غلبه بر نا امیدی در زندگی شرکت در بحث­ها و گفتگوهای گروهی و اجتماعی است. با این کار شما میتوانید در کنار سایر افراد به گفتگو بپردازید، نظرات خود را اعلام کنید و به نتیجه مطلوب برسید. با این روش احساس خشنودی و مثبتی در شما شکل خواهد گرفت. از طرف دیگر تلقین مثبت را فراموش نکنید. به خود تلقین کنید که توانایی شرکت در کارهای گروهی و حتی پذیرفتن مسئولیت­هایی را دارید . این کار باعث حس اعتماد به نفس در درون شما میشود که در نهایت این حس به یک تفکر مثبت تبدیل خواهد شد.

ورزش کنید

ورزش کردن یکی از راه­های درمان نا امیدی از زندگی است. به این صورت که ورزش منظم باعث سلامت جسم و روح میشود و شور و نشاط را برای شما به ارمغان می­آورد. ورزش صحیح به مغز این اجاره را میدهد تا تصمیم­گیری­های درستی را در زندگی و انجام کارها داشته باشد و باعث موفقیت و پیشرفت شود که این خود رشد افکار مثبت و خوش بینی در زندگی است. از طرفی دیگر فعالیت­های بدنی باعث کمتر شدن اضطراب، افسردگی و نا امیدی شود که میفهمیم ورزش نقش به سزایی را در غلبه بر نا امیدی در زندگی دارد.

تجسم نتیجه مثبت

غلبه بر نا امیدی از زندگی، آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد1

همه ما نگرانی­ها و دلهره­هایی را در زندگی داریم و همین­ها وقتی زیاد شوند نتیجه نامطلوبی را به همراه خواهند داشت که منجر به نا امیدی میشود. بهتر است بیشتر وقتی را که میخواهید صرف نگرانی­ها کنید صرف مثبت اندیشی کنید و به خود تلقین کنید که همه چیز ممکن خواهد شد و تجسم افکار مثبت داشته باشید. خودتان را ببینید که به رویاها و آرزوهایتان رسیدید و بر سکوی پیروزی قرار دارید. چه احساس دارید، مسلما احساس خشنودی و رضایت دارید و این همان حسی است که باید در خود زنده نگه دارید تا به موفقیت برسید.

ثبت موفقیت­ها

یک دفتر یادداشت بردارید و هر کاری که به موفقیت میرسید را ثبت کنید. اگر این کار را به صورت روزانه و یا حتی ماهانه انجام دهید آن وقت میتوانید در آخر هر ماه موفقیت­های کسب شده خود را مرور کنید و به این باور برسید که شما توانایی رسیدن به موفقیت را دارید. اگر هم دیدید که لیستتان خلوت و کم است باز هم میتوانید با دید مثبت نگاه کنید چرا که برای ماه­های آتی میتوانید تلاش بیشتری را داشته باشید و تعداد ثبت موفقیت­هایتان رابیشتر کنید. همچنین با تهیه چنین لیستی به استعدادهایتان پی میبرید و برای رشد آنها بیشتر تلاش میکنید.

در ادامه میخواهیم با نشانه­ها و مواردی آشنا شویم که موفقیت را در آینده برایمان به ارمغان آورد:

تصور خود از زندگی

غلبه بر نا امیدی از زندگی، آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد2

بسیاری از افراد نمیتوانند امیدی به فردای بهتر خود داشته باشند زیرا از اینکه آینده برایشان چه چیز رقم بزند خبر ندارند. اما ما میتوانیم با تصورات خود از زندگی و تلاش برای بدست آوردن اهداف شرایط آینده خود را تخمین زده و به آن نزدیک شویم. ابتدا باید به آینده امیدوار باشیم، اهداف خود را مشخص و برای رسیدن به آنها تلاش کنیم و آینده خوبی را برای خود بسازیم. فکر کردن به آینده حتی به صورت جزئی میتواند یکی از راه­های موفقیت ما شود و وقتی بر روی تصورات خود از زندگی تمرکز کنیم به آنها دست پیدا خواهیم کرد.

مقایسه تصورات خود با شرایط فعلی

زندگی ایده آل خود را تصور کنید، پس از اینکه فهمیدید زندگی ایده آل شما به چه صورت است ان را با شرایط زندگی حال خود مقایسه کنید. متوجه خواهید شد که اختلافاتی بین این دو وجود دارد! حال چه باید کرد؟

در این شرایط شما باید اختلافات این دو را در دفترچه­ای یادداشت کنید و رسیدن به آنها را جزو اهداف مهم خود قرار دهید. وقتی که برای رسیدن به آنها نهایت تلاش خود را میکنید در نههایت میبینید که فاصله تان تا زندگی ایده آل بسیار کمتر شده است. پس شما توانسته اید آینده خود را بسازید و آن برسید.

بررسی انتظارات از زندگی

برای اینکه آینده خوبی برایتان رقم بخورد ابتدا باید رویاها و تصمیماتی که برای آینده دارید معقول و واقع بینانه باشد.

داشتن رویاهایی غیر واقع بینانه نه تنها شما را در رسیدن به اهدافتان در آینده سست میکند بلکه امیدتان را کاملا نابود میکند و این یکی از نا امیدی هایی است که در زندگی شما رخ خواهد داد. اگر رویاهایان به این صورت بود باید اول انها را به واقعیت تبدیل کنید و بعد برای رسیدن به آنها تلاش کنید. پس باید تغییراتی را در آنها ایجاد کنید. اما هر خواسته­ای هم قابل تغییر و تحول نیست. پس بهتر است به اهدافی بپردازید که با شرایط فعلی زندگی شما مطابقت دارد.

مقابله با ترس از آینده

غلبه بر نا امیدی از زندگی، آیا میدانید آینده برایتان چه خواهد آورد6

تحقیقات نشان داده است که ترس و نگرانی از آینده شرایط نامساعدی را به همراه خواهد داشت. بنابراین میباست برای آینده­ای روشن ترس و نگرانی­ها را ار خود دور کرد و با اعتماد به نفس پیش رفت. لازمه این کار یادگیری تکنیک­های ایجاد موقعیت­های آرامش بخش است. وقتی شروع به کاهش اضطراب­ها در موقعیت­های ساده کنید به مرور زمان شاهد از بین رفتن کامل این نگرانی­ها بوده و پیشرفت و روند آرامش خود را میتوانید فراهم کنید.

پس با اعتماد به نفس با این ترس و نگرانی مقابله و مطمئن باشید که موفق میشوید.

نتیجه گیری

نا امیدی­هایی در زندگی همه ما وجود دارد که خودمان میتوانیم راه­های غلبه بر آنها را انتخاب و پیش ببریم.

پرورش افکار مثبت در ذهن و ایمان به خداوند میتوانند از عوامل مهم در غلبه ما بر نا امیدی­های زندگی باشد. باید خود را باور داشته باشیم که میتوانیم مثبت اندیش، واقع گرا و خوش بین باشیم تا هم بتوانیم از زندگی حال و کنونی خود لذت ببریم، هم پیش بینی کنیم که آینده برایمان چه چیز رقم خواهد زد. درواقع این ما هستیم که آینده را برای خود میسازیم و با انر›ی مثبت و اعتماد به نفس میتوانیم آن را جوری که میخواهیم بسازیم.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

Must Read

The Secret to Your Company’s Financial Health is Very Important

A coffee break in the United States and elsewhere is a short mid-morning rest period granted to employees in business and industry. An afternoon...

A Look at How Social Media & Mobile Gaming Can Increase Sales

A coffee break in the United States and elsewhere is a short mid-morning rest period granted to employees in business and industry. An afternoon...

Boxtrade Lands $50 Million in Another New Funding Round with IBM

A coffee break in the United States and elsewhere is a short mid-morning rest period granted to employees in business and industry. An afternoon...

Dell Will Invest $125 Billion in China’s Tech in the Next 5 Years

A coffee break in the United States and elsewhere is a short mid-morning rest period granted to employees in business and industry. An afternoon...

Mobile Marketing is Said to Be the Future of E-Commerce

A coffee break in the United States and elsewhere is a short mid-morning rest period granted to employees in business and industry. An afternoon...