۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵٫jpg

عینک واقعیت افزوده روکید (Rokid) جدیدترین محصول یک کمپانی چینی فعال در زمینه هوش مصنوعی بوده که در نمایشگاه CES 2018 معرفی شده است.

شرکت چنین (Rokid) برای فعالیت در حوزه هوش مصنوعی و ساخت دستگاه‌های خانگی هوشمند مشهور است و اولین محصول آن در زمینه واقعیت افزوده (AR) نشان می‌دهد که این کمپانی قصد دارد تا گستره تولیداتش را بیشتر کند.

مطالب خواندنی : عینک واقعیت افزوده اپل زودتر از دسامبر ۲۰۲۱ عرضه نمی‌شود

عینک واقعیت افزوده روکید، گجت معرفی‌شده توسط این شرکت در نمایشگاه CES 2018 است که هنوز برای استفاده عموم در دسترس نیست و ظاهر نه چندان جذاب آن، بیشتر از همه توجه را به خود جلب می‌کند.

عینک واقعیت افزوده روکید (Rokid) با ظاهری زمخت و قابلیت‌هایی جالب‌ معرفی شد!

از قابلیت‌های عینک واقعیت افزوده روکید می‌توان به پشتیبانی از حرکات کلی دست، مانند کشیدن انگشتان برای جابه‌جایی بین منوها و انتخاب گزینه‌ها با مشت کردن دست اشاره کرد. تصاویر تولیدشده توسط این گجت در گوشه سمت راست عینک ایجاد می‌شوند و طراحی‌های گرافیکی در نظر گرفته شده را بر روی واقعیت دنیای اطراف اضافه می‌کنند؛ البته کیفیت تصاویر هنوز پایین است و نیاز به تغییرات بیشتری دارد.

در حال حاضر جالب‌توجه ترین ویژگی عینک واقعیت افزوده روکید توانایی تشخیص چهره آن است که بر اساس لیست مخاطبان و یا عکس‌های فراهم‌شده توسط کاربر، افرادی که جلوی دوربین عینک قرار می‌گیرند را در میان اطلاعات قبلی گجت پیدا کرده و هویت شخص را شناسایی می‌کند.

 

عینک روکید باتری داشته، دارای پردازشگر بوده و از فناوری‌های وای فای و بلوتوث پشتیبانی می‌کند. البته مدل عرضه‌شده در نمایشگاه امسال از گجت طراحی‌شده برای استفاده عموم که چند ماه دیگر به فروش می‌رسد، کمی زمخت‌تر است و مدیران روکید اعلام کرده‌اند که با معرفی نمونه اولیه این دستگاه قصد دارند تا توجه توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری را برای نوشتن برنامه‌های مخصوص گجت خود،‌ جلب کنند.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید