aHR0cDovL3d3dy5saXZlc2NpZW5jZS5jb20vaW1hZ2VzL2kvMDAwLzA3OC84MDQvb3JpZ2luYWwvc3VyZ2Vvbi1oYW5kcy5qcGc.jpeg

در کمال شگفتی خبر رسیده که متخصصان دانشگاه پزشکی جانز هاپکینز برای اولین بار در جهان یک عمل کامل پیوند آلت تناسلی مردانه را انجام داده‌اند.

اخیرا خبر انجام یک عمل جراحی 14 ساعته که در آن آلت تناسلی مردانه یک اهداکننده متوفی به همراه کیسه بیضه (بدون بیضه‌ها) و بخشی از دیواره شکمی، به یکی از کهنه سربازان مجروح شده در افغانستان پیوند داده شده، توجه زیادی را به خود جلب کرده است؛ پیوند کامل موردنظر که توسط پزشکان دانشگاه معروف جانز هاپکینز عملی شده بود، برای اولین بار است که در جهان انجام می‌شود.

این فرآیند پیوند آلت تناسلی مردانه در روز 26 مارس انجام شد و تیمی متشکل از 9 جراح پلاستیک و 2 اورولوژیست آن را هدایت کرد؛ دکتر ریچارد ردت (Richard Redett)، از مدیران بخش پیوند عضو جانز هاپکینز در این رابطه می‌گوید که جراحی انجام‌شده، حاصل 5 سال تحقیق مداوم در مورد عملی کردن ایده پیوند آلت تناسلی مردی بود.

گفته شده که این عمل شامل پیوند عصب‌ها، پوست، استخوان، تاندون‌ها،‌ عضلات و رگ‌های خونی بوده و اعضای حساسی مانند رشته‌های عصبی و رگ‌ها در زیر میکروسکوپ به هم پیوند داده شده‌اند.

جراحی پیوند آلت تناسلی مردانه عملی‌شده جایگزین بسیار مناسبی برای روش‌های مشابه دیگر است

پزشکان دانشگاه جانز هاپکینز ابراز امیدواری کرده‌اند که پس از طی شدن دوره استراحت و بهبودی، عملکرد ادراری و جنسی عضو پیوند داده شده در بیمار به حالت نرمال برگردد.

اندرو لی (Andrew Lee)،‌رئیس بخش جراحی پلاستیک دانشگاه می‌گوید که به وجود آوردن یک آلت تناسلی با استفاده از بافت‌های استخراج‌شده از سایر بخش‌های بدن هم به عنوان فرآیندی جایگزین برای عمل پیوند آلت تناسلی مردانه در نظر گرفته می‌شود، اما از آنجایی که نعوظ عضو ساخته‌شده باید به کمک یک ایمپلنت مصنوعی صورت بگیرد، احتمال عفونت در بیمار بالا می‌رود و به همین خاطر، جراحی انجام‌شده توسط متخصصان جانز هاپکینز راه‌حلی منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

کهنه سرباز دریافت‌کننده عضو در حال حاضر از عمل موردنظر بهبود یافته و انتظار می‌رود که این هفته از بیمارستان مرخص شود.

البته پیش از این هم جراحی مشابهی در ماه مارس 2016 انجام شده بود که یک آلت تناسلی مردانه به فردی که به دلیل بروز سرطان این عضو از بدنش را از دست داده بود، پیوند داده شد. با این وجود، این اولین باری است که در کنار آلت مردی، سایر قسمت‌های مهم دستگاه تناسلی هم با موفقیت از بدنی به بدن دیگر پیوند داده می‌شوند.

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید