مالی-ال-جی.jpg

عملکرد مالی ال جی الکترونیکس در سال گذشته میلادی اعلام شد. با وجود موفقیت‌آمیز یودن میزان درآمد ال جی در سال ۲۰۱۷، بخش موبایل ال جی همچنان به ضرردهی ادامه می‌دهد.

ال جی الکترونیکس عملکرد مالی خود در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. این شرکت کره‌ای در سال گذشته میلادی ۵۵٫۴ میلیارد دلار درآمد داشته، میزانی که در تاریخچه شرکت برای نخستین مرتبه به دست آمده است. عملکرد مالی ال جی الکترونیکس در سال گذشته در مقایسه با سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۰٫۹ درصد افزایش داشت. سود عملیاتی شرکت ۲٫۲۳ میلیارد دلار بوده است.

به این ترتیب ۲۰۱۷ بعد از سال ۲۰۰۹، سودبخش‌ترین سال در تاریخچه فعالیت این شرکت محسوب می‌شود. این اخبار روی هم رفته برای کل شرکت ال جی خوب تلقی می‌شوند، اما این موفقیت به لطف فروش خوب تلویزیون‌های OELD رده بالای ال جی و همچنین لوازم خانگی به دست آمده و بخش موبایل هیچ سهمی در آن نداشته است.

عملکرد مالی ال جی

بخش موبایل نه تنها به بهبود پیدا کردن عملکرد مالی ال جی کمکی نکرده است، بلکه همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد. این قسمت در ربع آخر سال ۲۰۱۷ با ۱۹۲ میلیون دلار ضرردهی رو به رو شد. این میزان از ۱۸۷ میلیون دلار ضرردهی که توسط تحلیلگران پیش‌بینی شده بود ۵ میلیون دلار بیشتر است!

عملکرد مالی ال جی موبایل همچنان ناامیدکننده است

سخنگوی ال جی در یک مصاحبه خبری، چالش‌برانگیز شدن بازار گوشی های هوشمند و وجود رقبایی قدرتمند چینی را دو دلیل اصلی عدم موفقیت در بازار موبایل عنوان کرد. هوآن ژانگ وان (Hwang Jeong-hwan) چندی پیش به عنوان مدیر عامل جدید بخش موبایل ال جی برگزیده شد، به این امید که این قسمت از حالت ضرردهی بیرون آمده و به سوددهی برسد. به نظر این فرد استراتژی‌های جدیدی در پیش گرفته که از جمله آن‌ها می‌توان به عدم رونمایی گوشی های جدید شرکت همزمان با دیگر گوشی‌سازان در رویدادهای یکسان و ارائه مدل‌های جدید تنها در صورت نیاز اشاره کرد. به این ترتیب به احتمال بسیار زیاد ال جی جی ۷ در نمایشگاه MWC 2017 غایب خواهد بود. پیشتر نیز شایعات این موضوع را تایید کرده بودند.

Bilin

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here