طراح اسبق ب‌ام‌و در سیتروئن فرانسه

در چند سال گذشته شاهد کوچ گسترده‌ی طراحان و مهندسان با استعداد آلمانی به کره جنوبی و به ویژه شرکت‌های هیوندای و کیا بوده‌ایم؛ اما این بار پیر لکلرک در حرکتی متفاوت به سیتروئن فرانسه پیوسته است.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.


این طراح بلژیکی 46 ساله در کالیفرنیا درس خوانده و بیش از یک دهه از دوران کاری خود را در ب‌ام‌و گذرانده است. اوج دوران کاری این طراح به طراحی محصولات M پرفورمنس ب‌ام‌و مربوط می‌شود.

او در سال 2013 به کمپانی گریت وال چین پیوست اما سپس به کیا پیوست. سرانجام او در حرکتی جدید به گروه خودروسازی پژو- سیتروئن پیوسته و سکان‌دار بخش طراحی سیتروئن خواهد بود.

مطالب خواندنی : دوئل آئودی 1200 اسب بخاری برقی , لامبورگینی هوراکان و پورشه GT2 RS

او در جایگاه جدید خود زیر نظر طراح ارشد گروه پژو- سیتروئن یعنی ژاپن پیر پلیو کار خواهد کرد. پیش از این الکساندر مالوال مدیر طراحی سیتروئن بود اما مقصد جدید او فعلاً مشخص نشده است.

پلیو درباره مدیر طراحی جدید سیتروئن می‌گوید:

من بسیار مفتخرم که پیر لکلرک به ما پیوسته است. او شهرت و اعتبار زیادی در صنعت خودروی جهانی دارد. من متقاعد شده‌ام که او تمامی استعدادهای خود را وارد برند سیتروئن خواهد کرد و تجربه بین‌المللی او در جهت‌دهی به طراحی گروه پژو-سیتروئن مثمر ثمر خواهد بود.

لکلرک نقش پررنگی در طراحی مینی کانتری من، دومین نسل ب‌ام‌و X5 و اولین نسل X6 داشته است. او همچنین در زمان حضور در کمپانی‌های گیا و زاگاتو اقدام به طراحی کانسپت فورد استریت کا کرده بود.

مدیرعامل سیتروئن خانم لیندا جکسون درباره این جابجایی می‌گوید: “من باید از مالوال به خاطر همکاری در احیای زبان طراحی سیتروئن و کیفیت بالای کارهای او تشکر کنم. آرزوی بهترین‌ها را برای او دارم. با حضور پیر لکلرک در بخش طراحی سیتروئن من کاملاً مطمئنم که توانایی ما برای ایجاد خلاقیت در این بخش و تولید محصولاتی با طراحی قوی‌تر و تمرکز روی راحتی که ویژگی اصلی سیتروئن است بالا خواهد رفت.”

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید