شاسی‌بلند الکتریکی مرسدس EQ C به زودی می‌آید…

همه خودروسازان تراز اول جهانی با تمام توان در حال توسعه خودروهای الکتریکی بوده و مرسدس نیز از این قافله عقب نمانده زیرا در حال حاضر تصاویر جاسوسی از اولین شاسی‌بلند الکتریکی این شرکت در آب و هوایی سرد و برفی منتشر شده است.


شاسی‌بلند الکتریکی جدید آلمانی که قبلاً توسط کانسپت EQ Generation پیش نمایش شده اولین محصول تولیدی با زیربرند جدید EQ خواهد بود.


این خودرو که نام EQ C را خواهد داشت بر پایه معماری EVA دایملر ساخته خواهد شد. پلتفرم یاد شده به‌طور ویژه برای محصولات الکتریکی توسعه یافته و در چهار محصول با فرم‌های بدنه گوناگون بکار خواهد رفت.

رندر مرسدس EQC
EQ C از نظر ابعاد بین خودروهایی همچون GLC و GLE قرار خواهد گرفت اما دایملر در حال حاضر مشغول برنامه‌ریزی برای تولید محصولات ارزان‌تر و کوچک‌تر است که پیش نمایش آن‌ها نیز با کانسپت EQA در نمایشگاه خودروی فرانکفورت صورت گرفته است.


قوای محرکه الکتریکی خودروی مورد بحث از دو پیشرانه الکتریکی کار گذاشته شده در هر اکسل تشکیل شده و خروجی کل آن‌ها بین 400 تا 430 اسب بخار خواهد بود. مرسدس محدوده حرکتی 500 کیلومتری را برای این خودرو در نظر خواهد گرفت.


احتمال دارد EQ C در زمان عرضه به بازار باتری‌هایی با ظرفیت‌های گوناگون داشته باشد. کانسپت EQ Generation دارای باتری با ظرفیت 70 کیلووات ساعت است.


تولید EQ C از سال 2019 و در تأسیسات برمن آلمان آغاز و نسخه نهایی هم در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی خواهد شد. مرسدس می‌خواهد EQ C قیمتی در محدوده یک GLS با تجهیزات معقول داشته باشد.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید