Honda-FCV-Concept-04.jpg

هوندا در تلاش است تعدادی از خودروهای الکتریکی با ویژگی شارژ بسیار سریع را در سال 2022 تولید کند.


بنا به گفته نیکی ژاپن، این خودروساز خوش‌نام ناوگانی از خودروهای الکتریکی را تولید خواهد کرد که با 15 دقیقه شارژ خواهند توانست 240 کیلومتر را طی کنند.


به منظور دست‌یابی به این هدف مهم، هوندا استفاده از باتری‌های ساخت پاناسونیک را متوقف خواهد کرد و بجای آن نوع جدیدی از باتری‌های پرظرفیت را تولید خواهد کرد. هنوز شریک هوندا برای این پروژه مشخص نشده است. این باتری‌ها که توانایی شارژ بسیار سریع را خواهند داشت با استفاده از سیستم کنترل کارایی عمل خواهند کرد و بدنه سبک‌وزن خودرو محدوده حرکتی بالاتر را تضمین خواهد کرد.


همانند تمامی خودروهای الکتریکی با شارژ سریع، تمامی تلاش‌های هوندا بدون شبکه شارژی که بتواند از چنین سرعت‌های شارژ بالایی حمایت کند بی‌فایده خواهد بود. خوشبختانه انتظار می‌رود اروپا هزاران جایگاه شارژ 350 کیلوواتی را تا سال 2020 تأسیس کند و ژاپن نیز در اقدامی مشابه جایگاه‌های شارژ سریع 150 کیلوواتی کنونی خود را به همان محدوده 350 کیلوواتی برساند.

Honda FCV Concept
در همین اثنا هوندا تلاش خواهد داشت در سال 2019 خودروی الکتریکی تولید انبوهی را روانه بازار اروپا کند و یک سال بعد نیز این کار در بازار داخلی ژاپن صورت خواهد گرفت.

 

[ad_2]
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید