۲۰۱۹-peugeot-2008-rendering.jpg

درحالی‌که پس از کش و قوس‌های فراوان و البته با تغییر قیمت‌های پی‌درپی سرانجام اولین نمونه‌های پژو 2008 تحویل مشتریان ایرانی شد، هم‌اکنون جزئیات بیشتری از نسل جدید این کراس اوور در بازارهای جهانی منتشر شده است.


کراس اوور پژو 2008 در سال 2017 دومین خودروی پرفروش کلاس شاسی بلندهای کوچک اروپا بوده و حدود 180 هزار دستگاه از آن به مشتریان تحویل داده شده است. علیرغم اینکه نسل فعلی این خودرو یکی از قدیمی‌ترین نمونه‌های کلاس خود می‌باشد اما عملکرد بهتری در مقایسه با رقبای تازه‌نفسی همچون هیوندای کنا و کیا استونیک داشته است؛ اما شکی نیست که 2008 نیازمند یک بازنگری اساسی بوده و این خودروساز فرانسوی انتظار دارد نسل جدید آن را در اواخر سال جاری یا اوایل سال 2019 عرضه کند.


در تصویری که به تازگی منتشر شده یک رندر مجازی از نسل جدید این خودرو را مشاهده می‌کنید که پیش‌نمایشی از طراحی احتمالی شاسی‌بلند پرفروش فرانسوی می‌باشد. این تصویر یک خودروی بسیار جذاب را نشان می‌دهد که دارای برخی شاخصه‌های کراس اوورهای 3008 و 5008 می‌باشد. دومین نسل پژو 2008 دارای معماری جدیدی خواهد بود که احتمالاً در نسل جدید اوپل موکا نیز بکار خواهد رفت.


فضاسازی هوشمندانه و ابعاد بزرگ‌تر بدنه باعث افزایش قابل‌توجه فضای کابین و محفظه بار خواهد شد.

این خودرو از جدیدترین تکنولوژی‌های پژو-سیتروئن همچون پشت آمپرهای دیجیتالی سود خواهد برد. طراحی داشبورد این خودرو شبیه مدل‌های بزرگ‌تر 3008 و 5008 خواهد بود بنابراین غربیلک فرمان کوچک نسل جدید 2008 به منظور افزایش دید به پشت آمپرها در ارتفاعی پایین‌تر قرار خواهد گرفت و صفحه لمسی بزرگ 8 اینچی نیز حرف اول را در کنسول مرکزی خواهد زد. اکثر عملکردهای خودرو در سیستم اطلاعات سرگرمی وجود خواهد داشت.


زیر کاپوت این شاسی‌بلند محبوب طیفی از پیشرانه‌های 3 و 4 سیلندر توربوی بنزینی و دیزلی قرار خواهند گرفت. احتمالاً دو پیشرانه محبوب 2008 جدید نمونه‌های 1.2 لیتری توربوی بنزینی و 1.5 لیتری دیزلی خواهند بود.


انتظار می‌رود پژو نسخه تمام الکتریکی نسل جدید هاچبک 208 را نیز بسازد. از آنجایی که 2008 بر پایه 208 ساخته شده شاید در نهایت نسخه الکتریکی این کراس اوور نیز عرضه شود. گفته شده محدود حرکتی قوای الکتریکی مورد بحث 300 کیلومتر خواهد بود اما تا این لحظه چیزی تأیید نشده است.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید