Hyundai-Lafesta-5.jpg

هیوندای در نمایشگاه پکن امسال سدان جدیدی بنام لافستا (Lafesta) را معرفی کرده است که به‌طور انحصاری برای بازار چین توسعه پیدا کرده است. این ماشین همچنین برای اولین بار فلسفهٔ طراحی جدید هیوندای که Sensuous Sportiness نام دارد را هم معرفی کرده است. فعلاً از لافستا تصاویر رسمی منتشر نشده است و برای بررسی طراحی آن باید به تصاویر نمایشگاهی اکتفا کنیم.

لافستا سدانی فست‌بک است که فرمی کوپه مانند و اسپرت دارد و ویژگی‌های ظاهری اصلی آن شامل جلوپنجرهٔ آبشاری بزرگ با تریم کرومی، خطوط برجسته روی کاپوت پروفیل جانبی کم ارتفاع و سقف شیب‌دار می‌شود. یکی از نکات برجستهٔ نمای عقبی خودرو نیز چراغ‌های باریک متصل‌به‌هم هستند که تا حدودی چراغ‌های نسل جدید آزرا را یادآوری می‌کنند.

رئیس بخش طراحی هیوندای آقای «SangYup Lee» دربارهٔ زبان طراحی این شرکت گفته است:

«ما با تکیه بر سابقهٔ طولانی خود در ایجاد شخصیت متمایز و اسپرت در خودروها، دوران جدیدی را در هیوندای آغاز خواهیم کرد. فلسفهٔ طراحی Sensuous Sportines تم جدیدی برای طراحی هیوندای است».

هنوز تصاویری از داخل این خودرو در دست نیست اما هیوندای گفته است که همان رویکرد اسپرت ظاهری به داخل آن‌هم کشیده شده است. همچنین کابین لافستا جادار، راننده متمرکز و مجهز به فناوری‌های جدید و متریال باکیفیت توصیف شده است. علاوه بر این گفته شده است که این سدان جدید از پیشرفته‌ترین سیستم‌های ایمنی و کمک‌رانندهٔ هیوندای نیز برخوردار است.

لافستا به یک پیشرانهٔ 1.6 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ GDI مجهز شده که احتمالاً همان پیشرانهٔ مورداستفاده در کراس‌اوور کُنا است. هیوندای هنوز اعلام نکرده که این موتور در لافستا چه میزان قدرتی تولید می‌کند اما احتمالاً خروجی آن مشابه 175 اسب بخار قدرت و 265 نیوتن متر گشتاور کُنا خواهد بود. انتقال این نیرو نیز توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه صورت می‌گیرد.

مدیر طراحی هیوندای چین آقای «Simon Loasby» در رابطه با این خودرو گفته است:
«چین به‌سرعت در حال پیشرفت است و این پیشرفت در نگرش مردم این کشور نیز وجود دارد چراکه آن‌ها اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کرده‌اند؛ بنابراین ما با لافستا به این تغییر روند پاسخ داده‌ایم. این خودرو همچنین زبان طراحی جدید هیوندای بنام Sensuous Sportiness را به نمایش گذاشته است».

هیوندای لافستا از سه‌ماههٔ چهارم سال جاری در بازار چین عرضه خواهد شد اما انتظار نمی‌رود که در سایر بازارها عرضه گردد. احتمالاً به‌زودی مشخصات رسمی و قیمت این سدان جدید هم اعلام خواهد شد.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید