۱۵۳۱۳۹۰۱۵۴_۷۱۴_سخنان-کارآفرینان-بزرگ-جهان-درباره-تبل

امروزه دیگر تبلیغات به جز جدایی ناپذیری از کسب و کار تبدیل شده اند . رقابت شدید و تنگاتنگی که بین محصولات مختلف در بازارها وجود دارد ، باعث شده که جلب نظر مشتری ها و تشویق شان به خرید کالاهای مورد نظرمان ، سخت تر بشود و بیشتر از قبل متوجه این بشویم که به تبلیغات نیاز داریم. تبلیغات ، نزدیکی خیلی زیادی با مفهوم بازاریابی دارند . تبلیغات به زبان خیلی ساده ، به معنی رساندن یک پیام در مورد کالا یا خدمات مورد نظرمان از طریق رسانه های مختلف به مردم است تا مخاطبانمان را قانع کنیم که پول خودشان را برای خرید آن کالا یا برخورداری از خدمات مورد نظر ما ، خرج کنند .

در تبلیغات ، چه هدف هایی دنبال می شوند ؟

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات1

با خبر کردن مشتری ها از وجود یک کالا یا خدمات جدید

با خبر کردن مشتری ها از طرز کار یک محصول یا قیمت جدید آن

تجسم تصویری واضح و قابل فهم از کسب و کار مورد نظرمان در مقابل چشم مشتری ها

تشویق مشتری ها به اینکه از میان هزاران کالا ، فقط محصول ما را بخرند

تشویق کردن مشتری به اینکه خیلی سریع تصمیم خودش را برای خرید بگیرد .

تبلیغات ، برای رونق بخشیدن به کسب و کار و بالا بردن فروش کالاها و خدمات ، اهمیت فوق العاده ای دارند و کارآفرینان موفق ، همیشه بر روی آن تاکید خیلی زیادی داشته اند . در ادامه ، سخنان طلایی چند کارآفرین برتر را در این مورد برایتان آورده ایم :

مطالب خواندنی : استارت‌آپ ویکند مدوتک ، خاطره ای از یک استارتاپ بزرگ!

هنری فورد

هنری فورد درباره اهمیت تبلیغات می گوید : کسی که به خاطر صرفه جویی کردن در مخارج ، تبلیغات خودش را متوقف می کند ، مانند کسی است که برای صرفه جویی کردن در وقت ، ساعت خودش را از کار می اندازد .

ایزاک آسیموف

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات2

این پولساز معروف ، نظرش درباره نقش پر رنگ تبلیغات ، این است که : برای چرخاندن چرخ یک تجارت ، شما به چیزی بیشتر از پول و سرمایه احتیاج دارید و آن چیزی که شما نیازمندش هستید ، عبارت است از ( پ . خ . ت ) یعنی : پویایی / خلاقیت / تبلیغات .

کلوین کولیج

کولیج ، آن قدر یک تبلیغ درست و از روی فکر را مهم می داند که بدون آن ، نمی تواند هیچ گونه تجارتی را تصور کند و در این باره می گوید : تبلیغات ، جان یک تجارت است . او ، شهرت یک محصول را فقط و فقط در اثر تبلیغات موثر می داند و در این باره می گوید : علت تقاضاهای جمعی ، به طورتمام و کمال ، به خاطر توسعه ای است که در تبلیغات به وجود آمده است .

اچ جی ولز

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات3

اچ جی ولز نظرش این است که شما دستتان آن قدر در تبلیغات باز است که می توانید با هر زبان و هر وعده وعیدی توجه مردم را به سمت محصولتان جلب کنید و جمله معروفش در این باره ، این است که تبلیغات ، یک جور دروغگویی قانونی است .

دیوید آگیلوی

آگیلوی نظرش این است که آن چیزی که در تبلیغات می گویید ، خیلی مهم تر از نحوه بیانتان است ؛ یعنی آن چیزی که باعث می شود که مردم ، از بین هزاران کالا و تبلیغات مختلف ، تشویق بشوند که محصول شما را بخرند ، محتوای تبلیغاتتان است نه شکل ظاهری آن ها .

استفان لیکاک

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات4

لیکاک نظر جالبی دارد . او می گوید که تبلیغات ، یک مخلوط آگاهانه است از چاپلوسی و تهدید .

ویلیام برنباخ

برنباخ ، نظرش این است که تقلید کردن در تبلیغات ، اصلا کار عاقلانه ای نیست و باید در روشی که برای تبلیغ کالاهای خودمان به کار می گیریم ، ایده های خلاقانه داشته باشیم ؛ به طوی که می گوید : متفاوت نبودن در تبلیغات ، یک جور خودکشی به حساب می آید .

 

تلاشی که برای معرفی یک برند یا نام تجاری می کنید ، چه فایده ای دارد ؟

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات5

باعث می شود که مردم ، با محصول شما و کسب و کارتان آشنا شوند و اسم محصول یا شرکتتان ، در ذهنشان جا بگیرد و بر سر زبانشان بیافتد .قدرت و بزرگی کسب و کارتان را به مشتریانتان می رساند و شرکتتان را نیرومند تر از آن چیزی که هست ، معرفی می کند .وقتی که اسم یک برند ، در ذهن ها جا می گیرد ، به طور غیر مستقیم این را نشان می دهد که کالاها و خدمات خوبی به مردم ارائه داده و رضایتی که مشتریان از محصولاتشان داشته اند ، باعث شهرت آن شده است .هر چقدر هم که یک محصول ، با کیفیت باشد و قیمت مناسبی هم داشته باشد ، تا زمانی که در معرض دید قرار نگیرد ، نمی تواند به جایگاهی که لایقش است برسد .

مردم باید بارها و بارها آن اسم ، جلوی چشمشان باشد تا در خاطرشان بماند .توصیه های دهان به دهان مشتری ها ، یک تیغ دولبه است . اگر موفق بوده باشید ، نامتان به خوبی پخش می شود وگرنه بدون آن که محصولتان را امتحان کرده باشند ، دهان به دهان برایتان تبلیغات منفی خودشان را پخش می کنند .تا اینجا فهمیدیم که تبلیغات ، نباید فراموشتان بشود . حالا بیایید ببینیم که از دید کارآفرینان نمونه ، موفقیت در تبلیغات ، به چه چیزهایی بستگی دارد :

تهیه تبلیغات ، باید هوشمندانه باشد

اولین نکته برای موفق بودن یک تبلیغ ، این است که باید احتمال دیده شدن آن را توسط مشتریان ، بالا ببرید . مثلا این که بیایید تبلیغ یک محصول بین المللی را در یک شبکه رادیویی موسیقی محلی پخش کنید ، کار عاقلانه ای نیست . در حقیقت با این کار ، مثل این است که بدون آن که افراد مورد نظرتان تبلیغتان را ببینند ، پول خودتان را دور بریزید .

روی هدف هایی که دارید ، تمرکز کنید

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات6

یک اصل مهم وجود دارد که هم در زندگی شخصی به کارتان می آید و هم در تهیه تبلیغات ؛  و آن ، این است که تا زمانی که ندانید به دنبال چی هستید ، آن را به دست نمی آورید . باید هدفتان را مشخص کنید . آیا هدفتان از تبلیغی که می کنید ، این است که مردم بعد از دیدن تبلیغاتتان ، به شما زنگ بزنند یا به وب سایتتان بیایند یا به فروشگاهتان سر بزنند ؟ مثلا اگر می خواهید مشتری هایتان را ترغیب کنید که به شما زنگ بزنند ، باید بگویید : ” همین الان با این شماره تلفن ، به صورت رایگان با ما تماس بگیرید ” .

پیشنهادی بدهید که در مقابل آن ، نشود مقاومت کرد

 حتما شما هم تبلیغاتی را دیده اید که در آن می گویند که مثلا با خرید یک چاقو ، یک ست کامل از انواع چاقوهای دیگر را هم دریافت می کنید و اگر مثلا تا یک ساعت دیگر تماس بگیرید ، یک ست اضافه تر از همان چاقوها را هم به عنوان هدیه دریافت می کنید ؛ آیا خود شما می توانید در برابر وسوسه خریدن آن ، مقاومت کنید ؟! آن قدر در تبلیغاتتان ذهن مشتری را از پیشنهاد های تحریک آمیز مختلف پر کنید که نتواند در برابر خریدن آن ، مقاومت کند .

آگهی تبلیغاتی تان را به صورت یک ” خبر ” منتشر کنید

سخنان کارآفرینان بزرگ جهان درباره تبلیغات7

تحقیقات نشان داده اند که مردم ، معولا روزانه با حدود ۳۵۰۰ تبلیغ رو به رو هستند ولی ۷ برابر بیشتر از اینکه تبلیغات را بخوانند ، به دنبال مطالعه اخبار هستند . بنابراین اگر ایده های نو به کار ببرید و سعی کنید که تبلیغاتتان را با یک فرمت خبری تهیه کنید ، نه تنها بیشتر می توانید توجه مشتریانتان را جلب کنید بلکه حتی باعث می شوید که بیشتر آن را باور کنند . یکی از علت هایی که باعث شده که مردم علاقه بیشتری به این تبلیغات خبری داشته باشند ، این است که آن ها دیگر از تبلیغات مستقیم ، خسته شده اند و یک فروش آرام و با لطافت و معتبر و در قالب خبر را ترجیح می دهند .

از اهمیتی که نظرسنجی دارد ، غافل شوید

کارآفرینان تازه کار ، باید بدانند که بعد از همه ترفندهایی که برای داشتن یک تبلیغ موثر به کار بردند ، از نظرسنجی استفاده کنند تا خیلی سریع متوجه نقاط قوت و ضعف خودشان بشوند و فورا آن ها را اصلاح کنند . این نظر سنجی می تواند از طریق پر کردن پرسش نامه ، مصاحبه رو در رو ، پست الکترونیکی یا تماس تلفنی انجام شود تا بعد از جمع آوری آن ها ، به یک ارزیابی کلی در مورد نظرات مشتری هایشان برسند .

نتیجه گیری

افرادی که در کارآفرینی ، اسم و رسمی به هم زده اند ؛ اغلب کسانی هستند که در مراحل اولیه کارشان ، پول و سرمایه آن چنانی ای نداشته اند اما از قدرت فکر و خلاقیتشان به خوبی استفاده کرده اند و کارشان را راه انداخته اند و بعد از تولیدات اندک ابتدایی شان ، تبلیغات هوشمندانه ای را به کار گرفته اند تا پولی که از فروش محصولاتشان به دست می آورند را ، سرمایه تولیدات بعدی شان بکنند . کم کم به حدی به نقش درآمد زای تبلیغات پی برده اند که اصلا در هزینه کردن برای تبلیغ محصول و خدماتشان ، از خودشان خساستی نشان نمی دهند و روز به روز به دنبال راه های خلاقانه و جدید تری برای تبلیغاتشان هستند تا درمیان هزاران تبلیغ رنگارنگی که وجود دارد ، آن ها برنده اصلی باشند .

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید