۱۰۴۳۰۲۴۸۴_۱۲۹۶۲۰۲۳۹dfcfb.jpg

ساعت نمادین به نام “روز قیامت” توسط دانشمندان هسته ای ۳۰ثانیه به ساعت ۱۲ شب نزدیک تر شد. بولتن، یکی از دانشمندان اتمی برای دومین بار پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با تاکید بر افزایش میزان احتمال نابودی زمین با آغاز جنگ اتمی اعلام کرد که زمان نابودی بشر نزدیک تر شده است. در روز چهارشنبه ی هفته ی گذشته بر اساس اخباری که منتشر شد گویا دونالد ترامپ قصد دارد برای نوسازی اتمی آمریکا هزینه ی ۱ تریلیون دلاری انجام دهد.

بسیاری از دانشمندان اتمی که از برجسته ترین آن ها بولتن می باشد در مورد نابودی جهان در اثر جنگ اتمی هشدارهای تازه ای دادند. در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۷ بود که این گروه اعلام کردند بشریت از هر زمان دیگری در هفت دهه ی گذشته به نابودی در یک جنگ اتمی نزدیک تر شده اند. بولتن، چند دهه می باشد میزان فاصله ی بشر با جنگ اتمی را بررسی می نماید و در یک ساعت نمادین به نام ساعت “روز قیامت” به نمایش در می آورد که در سال ۲۰۱۷ این ساعت نیم دقیقه به جلو کشیده شد.

ساعت «روز قیامت»

عقربه ی ساعت روز قیامت با توجه به وقایعی ای که در دنیا اتفاق می افتد به ساعت ۲۴ نزدیک و یا از آن دور می شود که در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ تنها ۲.۵ دقیقه تا نیمه شب فاصله داشت ولی امروز هم ۳۰ ثانیه به جلو کشیده شد! عقربه ی این ساعت نمادین در سال ۱۹۴۹ همزمان با شروع مسابقه ی تسلیحاتی بین زرادخانه های اتمی ایالات متحده و شوروی سابق ۳ دقیقه به نیمه شب قرار داشت و تنها در سال ۱۹۵۳ بود که وضعیت وخیم تر شد و با آزمایش دو بمب هیدروژنی در ایالات متحده و روسیه بر روی ۲ دقیقه مانده به نیمه شب تنظیم گردید.

امروز نیز همین دانشمندان اتمی وضعیت ساعت را به همان دو دقیقه مانده به نیمه شب تنظیم نمودند و دلایل مختلفی را برای کار خود از جمله پاسخ ناکافی به موضوع تغییرات اقلیمی، ادبیات بی ملاحظه در زمینه ی اتمی و سو استفاده از فناوری اطلاعات اعلام کردند که از نظر آن ها امنیت جهان در مقایسه با سال قبل کمتر شده است، به اندازه ای که اوضاع در زمان جنگ جهانی وخیم بوده!

 

Bilin
zoomtech

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here