ساخت آخرین خودروی HSV بر اساس هولدن کومودور

چند وقتی است که جنرال موتورز تأسیسات تولید خود در استرالیا که توسط هولدن اداره می‌شد را تعطیل کرده و خودروهای هولدن را در این کشور به‌صورت وارداتی عرضه می‌کند؛ بنابراین تولید هولدن کومودور نیز خاتمه یافته و اوپل اینسیگنیا به‌عنوان نسل جدید آن به‌صورت وارداتی در استرالیا عرضه شده است. حال بخش خودروهای ویژهٔ هولدن یعنی HSV آخرین محصول خود را بر اساس کومودور تولید استرالیا ساخته است. این خودرو که GTSR W1 نام دارد، به‌تازگی از خط تولید خارج شده است.

این مدل پایانی به رنگ نارنجی است و به تعدادی قطعات فیبر کربنی مجهز شده است. این ماشین به یک پیشرانهٔ 6.2 لیتری V8 بنام LS9 مجهز است که 635 اسب بخار قدرت و 815 نیوتن متر گشتاور دارد. این نیروی عظیم توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی و یک دیفرانسیل لغزش محدود به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کند. مدیر گروه HSV آقای «Tim Jackson» در رابطه با این رویداد گفته است:

«برای همهٔ کارکنان HSV این زمان انعکاس تمام موفقیت‌هایی است که این شرکت تاکنون موفق به رسیدن به آن‌ها شده است. هر موفقیتی که ما به آن رسیده‌ایم را مدیون کارکنان خود، فروشندگان متخصص خود و البته طرفداران وفادارمان هستیم که در طول سفر سی‌سالهٔ این برند، به ما کمک کرده‌اند».

پس از خروج فورد و تویوتا از استرالیا، هولدن نیز در اکتبر سال گذشته به تولید آخرین کومودور دیفرانسیل عقب پایان داد و جنرال موتورز رسماً خاتمهٔ تولید در استرالیا را اعلام کرد؛ اما هرچند HSV ساخت خودروهای بر اساس کومودور را پایان داده است، این شرکت برنامه‌های بزرگی برای آینده دارد به‌نحوی‌که اخیراً پیکاپ اسپرت کلرادو SportsCat را معرفی کرده است و به‌زودی مدل‌های شورلت کامارو و سیلورادو HD را هم در اواخر امسال به آن اضافه خواهد کرد.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید