integral-512gb-640×427.jpg

چندی پیش بود که کارت میکرو اس دی 512 گیگابایتی اینتگرال (Integral) معرفی شد. حال شرکت سازنده رسما آغاز زمان فروش این کارت حافظه جانبی نیم ترابایتی را اعلام کرده است.

آیا زمان فلاپی دیسک هایی که ظرفیت آن‌ها حتی کمتر از حجم یک فایل موسیقی MP3 بود را به یاد می‌آورید؟ بدیهی است که به لطف پیشرفت در تکنولوژی از آن زمان تغییرات زیادی را شاهد باشیم که نتیجه‌ی آن هر چه بیشتر ظرفیت حافظه های جانبی است. اما در عین حال، اندازه‌ی آن‌ها نیز کوچک و کوچک‌تر شده است.

اگر شما از کارت های حافظه میکرو اس دی استفاده می‌کنید، این خبر خوبیست که چندی پیش شرکت اینتگرال از یک کارت میکرو اس دی 512 گیگابایتی پرده برداری کرد که می‌تواند با سرعت زیادی فایل‌های شما را ذخیره و انتقال دهد. خبر خوب‌تر این که فروش کارت میکرو اس دی 512 گیگابایتی اینتگرال از ماه جاری در سراسر جهان آغاز خواهد شد. این بدان معناست که کاربران طی هفته‌های آینده می‌توانند صاحب یک کارت حافظه به اندازه‌ی یک بند انگشت و ظرفیتی معادل نیمی از یک ترابایت شوند! البته این نخستین کارت حافظه میکرو اس دی 512 گیگابایتی جهان نیست، چندی پیش شرکت میکرودیا از چنین کارت حافظه ای پرده برداری کرده بود.

سرعت کارت میکرو اس دی 512 گیگابایتی اینتگرال متوسط است

ناگفته نماند کاربران برای بهره‌مندی از کارت میکرو اس دی 512 گیگابایتی اینتگرال نیازمند دیوایس‌هایی هستند که از microSDXC پشتیبانی می‌کند؛ این استانداردی است که اغلب گوشی ها و تبلت های بازار به خوبی آن را پوشش می‌دهند. سرعت انتقال این کارت حافظه جانبی حداکثر تا 80 مگابایت بر ثانیه است. شاید آن سریع‌ترین کارت حافظه تاریخ لقب نگیرد، اما اگر ظرفیت برای شما از اهمیت بیشتری نسبت به سرعت یک کارت حافظه برخوردار است، این گزینه می‌تواند ایده آل شما باشد.

شرکت Integral رسما قیمت کارت حافظه جدید خودش را اعلام نکرده است، اما به گفته‌ی سایت Engadget ز آنجایی که حافظه 400 گیگابایتی این شرکت با قیمتی در حدود 250 دلار به فروش می‌رسد، این حافظه 512 گیگابایت میکرو اس دی احتمالا با اختلاق قیمت کمی با این محصول روانه بازار خواهد شد.

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید