روش تحویل خودرو از نمایندگی

ترس از هزینه‌های تعمیرات احتمالی، تصادفی بودن، اتمام گارانتی، استهلاک بالاتر، نگرانی‌های بالقوه در رابطه با تنظیم سند و تعویض پلاک و… همه و همه از جمله دلایلی هستند که باعث می‌شوند خریداران چشم خود را روی خودروهای دست‌دوم بسته و بیشتر به سمت خرید خودروهای نو و به اصطلاح صفرکیلومتر سوق داده شوند. البته این در صورتی صادق است که از نظر بودجه محدودیت چندانی وجود نداشته باشد.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

اما فکر نکنید که خرید خودروهای صفرکیلومتر هم فرایند آسانی است! در برخی موارد شاید اتفاقات ناگواری برای خریداران خودروهای صفرکیلومتر پیش بیاید که البته با اندکی جست‌وجو در فضای مجازی می‌توانید نمونه‌های بی‌شمار آن را مشاهده کنید!

مشاوره خرید خودرو
در این مطلب بنا داریم بر پایه تجربیات و مشاهداتی که صورت گرفته راهنمایی‌های کلی درباره چگونگی خرید و البته تحویل خودرو از نمایندگی‌های فروش انجام پذیرد و البته خوشحال هم می‌شویم که تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب خواندنی : نشانه‌های هشداردهنده استرس کدامند؟

اما بیایید پیش از بررسی فرایند تحویل خودرو از نمایندگی نگاهی به چگونگی ثبت‌نام و خرید خودروهای صفرکیلومتر و نکاتی که باید به آن دقت کرد بیندازیم. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در رابطه با خرید خودروی نو باید صورت گیرد آگاهی از شرایط فروش و همچنین معتبر بودن نمایندگی فروش است. برخی از نمایندگی‌ها به‌صورت شخصی و با شرایط خاص خود اقدام به فروش خودرو می‌کنند که اگرچه پیشنهادهای فروش جذابی را شامل می‌شود اما شاید در آینده شما را به دردسر بیندازد. بهتر است پیش از ثبت‌نام در نمایندگی از طریق وب‌سایت خودروساز جدیدترین شرایط فروش را بررسی کرده و سپس از طریق یک نمایندگی معتبر اقدام به ثبت‌نام نمایید.

قدم بعدی پس از انتخاب نمایندگی و ثبت‌نام آگاهی کامل از مفاد قرارداد فی‌مابین است. در بسیاری از موارد مشاهده شده که خریدار یا حوصله مطالعه قرارداد را نداشته و یا اصلاً قراردادی به او داده نشده است! در قرارداد یاد شده تمامی تعهدات دو طرف به‌صورت کامل نوشته شده و البته باید به یاد داشته باشید که در صورت خرید اقساطی شرکت‌های خودروساز کار خود را به اصطلاح بسیار سفت‌وسخت چسبیده‌اند و تا آخرین ریال ضرر و زیان خود را از شما مطالبه خواهند کرد؛ بنابراین به این نکته دقت کنید تا اگر خدایی نکرده در آینده با مشکل بازپرداخت اقساط مواجه شدید از مشاهده ارقام خسارت و جریمه اقساط سنگین خود حیرت‌زده نشوید!


خب پس از آگاهی از شرایط ثبت‌نام و خرید خودروی جدید، نوبت به تحویل خودرو از نمایندگی می‌رسد. در نگاه اول تحویل گرفتن خودروی نو ساده‌ترین کار ممکن است چراکه به هر حال با خودرویی طرف هستیم که کاملاً جدید بوده و هیچ عیب و ایرادی ندارد؛ اما نه! احتمال دارد خودرویی را تحویل بگیرید که کاملاً صفر نیست! البته منظور ما همه‌ی خودروها نیست اما در برخی موارد مشاهده شده که برخی خودروهای با کارکردهای کم به عنوان خودروی صفرکیلومتر به خریدار از همه‌جا بی‌خبر قالب شده است که اگرچه تعداد این‌گونه موارد کم بوده و یک نمایندگی معتبر هرگز با اعتبار خود بازی نمی‌کند اما به هر حال احتمال چنین امری وجود دارد.

اگر خیلی شکاک و بدبین هستید و یا اینکه می‌خواهید حداکثر اقدامات احتیاطی را در پیش بگیرید بهتر است یک نقاش کار درست را با خود همراه کنید تا در زمان تحویل خودرو اقدام به بررسی دقیق بدنه خودرو بکند تا از نظر تصادفی بودن و مواردی از این دست خیالتان راحت باشد.

buy-a-2014-mercedes-benz-s-class
موضوع بعدی اینکه در زمان تحویل خودرو اصلاً نباید عجله داشت. در راحت‌ترین حالت ممکن اقدام به بررسی دقیق تمامی لوازم و ادوات خودرو کرده و بدنه را نیز کاملاً بررسی نمایید زیرا به محض اینکه برگه تحویل خودرو از نمایندگی را امضا کنید نمایندگی دیگر مسئولیتی در قبال خسارت‌های احتمالی قبول نخواهد کرد. تک‌تک عملکردهای خودرو از قبیل چراغ‌ها، آمپرها، سانروف، سیستم تهویه و… را بررسی کرده و از صحت عملکردهای آن مطمئن شوید. همچنین از کارشناس فروش و تحویل خودرو بخواهید تا تمامی تجهیزات و لوازم خودرو را به شما تحویل داده و طرز کار صحیح آن‌ها را نیز آموزش دهد.

همچنین زمان‌های سرویس اولیه و دوره‌ای را از نمایندگی به‌صورت دقیق جویا شده تا بعداً به سرنوشت ابطال گارانتی دچار نشوید. پس از تمامی این مراحل می‌توانید خودروی خود را تحویل گرفته و تجربه جدیدی را شروع کنید!

به یاد داشته باشید که خودروی نو نیاز به مدارا داشته و در چند هزار کیلومتر اولیه کارکرد به اصطلاح باید آب‌بندی شود. امیدواریم خودروی جدیدی که می‌خرید تا مدت‌ها روی نمایندگی را به خود نبیند! هرچند احتمال این مورد با توجه به کیفیت محصولات تولیدی خیلی بالا نیست!

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید