پرهیجان-فرمول-یک-در-شانگهای-با-درخش.jpg

مسابقات فرمول یک .ردبول در یک روز خوب با استراتژی عالی و بهره‌گیری از ضعف حریفان خود یعنی فراری و مرسدس، گل کاشت و در یک مسابقه پرهیجان، سکوی نخست را برای دنیل ریکاردو ثبت کرد.


از همان ابتدای مسابقه، ورستپن نشان داد که عزمی جدی و روحیه‌ای تهاجمی دارد. او با استارتی سریع خود را به جایگاه سوم رساند. درحالی‌که رایکونن رده دومی خود را با چهرمی عوض کرد. اینکه فراری‌ها از رده‌های اول و دوم استارت زدند و همیلتون بوتاس و همیلتون نیز در خط‌های سوم و چهارم قرار داشتند، انتظارهای دیگری می‌رفت.


سباستین فتل به‌خوبی فاصله خود را با سایر رقبا افزایش داده و با خیال راحت پیشتاز مسابقه بود. در پشت سر او نیز بوتاس سعی داشت فاصله خود را کمتر نماید. بعد از پیت استاپ همیلتون و بوتاس و نوبت فتل رسید که به پیت لاین برود اما این موضوع با اندرکات بوتاس همراه شد و از اینجا مصائب فتل آغاز شد. بوتاس به‌خوبی پرچم‌دار مسابقه شد و فتل در تعقیب او قرار گرفت. مرسدس و فراری برای ادامه مسابقه از تایرهای مدیوم را انتخاب کردند تا مسابقه را با یک پیت استاپ تمام کنند.


تصادف هارتلی و گسلی باعث ورود خودروی ایمنی به مسابقه شد. در این زمان هر دو خودروی ردبول از فرصت استفاده و سریعاً تایرهای خود را با نمونه نرم‌تر سافت تعویض کردند. درحالی‌که فراری و مرسدس این فرصت را به‌راحتی نادیده گرفتند. در ادامه مسابقه، روند حرکتی ردبول ها ناگهان به شدت اوج گرفت و در قدم نخست ورستپن حمله خود را به همیلتون آغاز کرد. در نخستین حمله، خودروی او با تایر عقب همیلتون برخورد کرد و باعث خروج او از پیست و قرارگیری او پشت سر هم‌تیمی‌اش یعنی ریکاردو شد. ریکاردو کار ناتمام ورستپن را با سبقتی بسیار راحت از همیلتون به انجام رسانید. همیلتون بسیار بی‌روحیه نشان می‌داد و دفاع اشتباهی در چند صحنه باعث شد تا به‌آسانی اجازه عبور را به رقبای خود بدهد. بعد از ریکاردو، ورستپن نیز از همیلتون عبور کرد.


ریکاردو در ادامه فتل را هم پشت سر گذاشت و سریع‌ترین دورهای پیست را نیز به نام خود ثبت کرد. تقابل ادامه‌دار و حاشیه‌ساز همیشگی ورستاپن و فتل نیز در این مسابقه باز هم با آسیب به فتل همراه بود. ورستاپن این بار به خودروی فتل کوبید و هر دو خودرو اسپین شدند. خودروی فراری فتل از این لحظه با آسیبی که دید، راه را برای رقبا باز کرد. ورستپن نیز به جایگاه پنجم و پشت سر همیلتون بازگشت اما با وجود 10 ثانیه جریمه و با جنگندگی باز هم از او رد شد. در همین اثنا، ریکاردو هم با عبور از بوتاس، رتبه اول را به دست آورد و با دورهای سریع خود، فاصله زیادی در صدر با سایر رقبا ایجاد کرد.

تلا

ش‌های ورستاپن در انتهای مسابقه برای عبور از رایکونن و تلاش رایکونن برای عبور از بوتاس به سرانجامی نرسید و سرانجام مسابقه با قهرمانی راننده استرالیایی ردبول و نائب قهرمانی والتری بوتاس و سومی مرد یخی فنلاندی به پایان رسید.


فرناندو آلونسو نیز روز خوبی داشت و درحالی‌که مسابقه را از جای سیزدهم آغاز کرده بود با رتبه خوب هفتم و جلوی سباستین فتل به پایان رساند.
فتل با وجود رتبه هشتم در این مسابقه، همچنان در جدول امتیازات فصل با 54 امتیاز اول است و البته همیلتون 45 امتیازی به او نزدیک‌تر شده است. ریکاردو با این قهرمانی به جایگاه چهارم رانندگان صعود کرد. در میان تیم‌ها مرسدس توانست به صدر جدول رسیده و فراری را با یک امتیاز اختلاف کنار بزند. ردبول هم با امتیازات عالی این مسابقه به رتبه سوم رسید.


رقابت سه تیم فراری، ردبول و مرسدس در حال رقم زدن فصلی متفاوت و پرهیجان است. با ما همچنان در رصد و پیگیری این مسابقات همراه باشید.

[دانلود ویدئو]

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید