۲۰۱۸-renault-clio-rs-18-5.jpg

رنو در سال 2017 چهلمین سالگرد حضور خود در مسابقات فرمول 1 را جشن گرفت و هم‌اکنون تصمیم گرفته تا برخی از جادوهای فرمول 1 خود را در هاچبک 5 درب مشهور خود بکار ببرد. حتی نام این خودروی سفارشی نیز نشانه‌ای از نام‌گذاری بکار رفته در پیشرفته‌ترین مسابقات موتور اسپورت است. این خودروی تولید محدود کلیو رنو کلیو R.S. 18 نام دارد که اشاره‌ای مستقیم به خودروی فرمول 1 جدید R.S. 18 محسوب می‌شود.

2018 - Renault CLIO R.S
اما پیش از آنکه زیادی هیجان‌زده شوید باید بدانید که رنو تنها به ایجاد تغییرات در ظاهر کلیو بسنده کرده است. کلیو R.S. 18 بر مبنای مدل 220 EDC تروفی ساخته شده و به‌صورت استاندارد از سیستم اگزوز Akrapovic به منظور ایجاد حداکثر صدای پیشرانه بهره می‌برد. قلب تپنده این خودرو پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری توربویی است که قدرت 220 اسب بخاری و گشتاور 280 نیوتون متری داشته و همین پیشرانه در مدل استوک نیز بکار رفته است.

رنو کلیو R.S. 18
اما چیزی که باعث تمایز واقعی این مدل می‌شود نشان‌های R.S. 18 روی درب‌های جلو است. رنو همچنین برخی عناصر خاکستری و تِم مشکی انحصاری را در سپر جلو بوده که ظاهر عصبی‌تری را به این هاچبک فرانسوی بخشیده است. لبه جلویی الهام گرفته از فرمول 1 رنگ معمول رنو اسپورت یعنی زرد را داشته و البته همین طرح را به همراه رنگ مشکی می‌توان در کناره‌ها دید.

با قدم گذاشتن به داخل کابین شاهد رکاب‌های شماره‌داری خواهید بود که نشانی از تولید محدود بودن کلیو R.S. 18 بوده و البته طرح فیبر کربنی نیز برای اطراف ورودی‌های هوا بکار رفته است. تکمیل کننده تغییرات این مدل سفارشی کف‌پوش‌هایی با نشان رنو اسپورت و ترکیبی از پوشش آلکانترا و چرم برای غربیلک فرمان چرم می‌باشد.

رنو کلیو R.S. 18

رنو کلیو R.S. 18
احتمالاً این خودرو آخرین نسخه از نسل فعلی کلیو خواهد بود زیرا انتظار می‌رود نسل جدید آن در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 معرفی شود. درحالی‌که از معرفی نسخه سفارشی و زیبایی همچون R.S. 18 استقبال می‌کنیم اما چیزی را که قبلاً دیده‌ایم به یاد داشته باشید. چند سال پیش رنو از کانسپت کلیو R.S. 16 رونمایی کرد که دارای بدنه‌ای پهن و پیشرانه 2 لیتری 275 اسبی متعلق به مگان RS بود. این کانسپت از گیربکس 6 سرعته دستی و دیفرانسیل لغزش محدود سود می‌برد اما متأسفانه هرگز وارد خط تولید نشد.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید