رقیب سوئدی BMW X۳ با فناوری نیمه‌خودران

نمایشگاه خودرو ژنو 

رقیب سوئدی BMW X۳ با فناوری نیمه‌خودران

پس از انقلاب بزرگی که با نسل جدید XC۹۰ و پس از آن، با سدان و استیشن میدسایز S۹۰/V۹۰ در گستره تولیدات ولوو شاهد بودیم، این خودروساز سوئدی حال نسل جدید ولوو XC۶۰ را در هیبت رقیبی زیباچهره و دلفریب برای امثال BMW X۳ و مرسدس-بنز GLC کلاس معرفی می کند.

 ولوو همان جذابیت بصری XC90 را در قالبی جمع‌جور تر در پیکره نسل جدید XC60 تفسیر کرده، البته با کمی تاکید بیشتر روی فرم های نرم و قوس‌دار. در کابین فوق‌العاده خوش‌فُرم هم نه تنها دقیقا همین رویه تکرار شده است، بلکه شاهد معرفی امکانات رفاهی تازه ای از جمله سیستم تهویه با کنترل اتوماتیک چهارنقطه ای و رابط کاربری اندروید و iOS نیز هستیم. در ضمن، در میان گستره امکانات ایمنی و رفاهی نسل جدید XC60، سیستم نیمه‌خودران با قابلیت کنترل فرمان، گاز و ترمز تا سرعت های حداکثر 130 کیلومتر در ساعت را دارد.
گفتنی است نسل جدید XC60 در کنار پیشرانه های مرسوم بنزینی و گازوئیل‌سوز 190 تا 320 اسب‌بخاری، با پیشرانه هایبرید T8 متشکل از موتور 2.0 لیتری مجهز به سوپرچارجر و توربوچارجر در کنار یک موتور الکتریکی نیز عرضه خواهد شد که با حداکثر قدرت 407 اسب‌بخار، شتاب صفرتاصد 5.3 ثانیه به این کراس‌اوور کامپکت لوکس می دهد.

asrekhodro

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید