iPhone-10.jpg

یک از موضوعاتی که در سال ۲۰۱۷ توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نمود، معرفی آیفون ۱۰ با پنل OLED بود. همانطور که می دانید اولین پنل اولد اپل توسط کمپانی سامسونگ تولید و تامین شد اما برای پرچمدار ۲۰۱۸ این کمپانی نیز گویا قرار است کمپانی اپل باز هم از پنل OLED استفاده نماید. این بار دیگر سامسونگ قرار نیست این پنل را تولید نماید، گویا رقابتی میان ال جی و شارپ بر سر تولید پنل اولد برای محصولات آینده ی اپل به وجود آمده است.

باتوجه به ویژگی هایی که پنل های LED نسبت به پنل های LCD دارند به جرات می توان گفت در آینده شاهد محصولات بیشتری با این فناوری خواهیم بود و قطعا آینده ی پیش روی پنل های OLED روشن تر می باشد. کمپانی اپل نیز قصد دارد در این میان برخی از آیفون های ۲۰۱۸ خود را به این صفحه نمایش مجهز نماید. موضوعی که بسیار توجه تحلیلگران را به خود جلب کرد این است که گویا این کمپانی قصد ندارد تنها محصولات آینده ی خود را به این نوع صفحه نمایش مجهز نماید، بلکه قصد دارد تعداد زیادی از محصولات خود را که قبلا تولید کرده است را نیز به این نوع پنل صفحه نمایش مجهز نماید. پس با این تفاسیر به پنل های زیادی احتیاج دارد.

با در نظر گرفتن تمامی این موضوعات، هم اکنون شرکت های ال جی و شارپ برای تولید پنل های OLED مورد نیاز اپل در حال رقابت می باشند. هم اکنون کمپانی سامسونگ وظیفه ی تولید پنل های OLED آیفون ۱۰ را بر عهده دارد و احتمال داده می شود که ال جی نیز در سال جدید به عنوان دومین تولید کننده ی این پنل ها برای کمپانی اپل شناخته شود.

کمپانی شارپ که به فاکسکان تعلق دارد اعلام کرده است که قصد دارد به همراه شرکای خود در JDI برای تولید پنل های OLED اقدام نماید و می توانیم در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۸ منتظر تولید پنل های اولد از سوی این کمپانی باشیم.

در ادامه با Bilin همراه باشید…

zoomtech

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید