رشد فروش خودروهای الکتریکی به مدد تقاضای بالا در چین

فروش خودروهای الکتریکی در سه ماهه سوم سال 2017 بیش از 287 هزار دستگاه بوده که رشد 63 درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش را نشان داده و البته افزایش 23 درصدی نسبت به سه ماهه دوم سال جاری نیز می‌باشد.


فروش بین از نیمی از خودروهای الکتریکی به کشور چین تعلق داشته درحالی‌که اروپا در رتبه دوم پرفروش‌ترین بازار خودروهای الکتریکی در سه ماهه سوم سال 2017 قرار می‌گیرد. پس از این دو بازار عمده نیز بازار آمریکای شمالی قرار دارد.


یکی از تحلیل گران صنعت خودرو می‌گوید:

دولت چین تمرکز زیادی روی فروش بیشتر خودروهای الکتریکی دارد. یکی از دلایل چنین کاری سطح بالای آلایندگی در شهرها بوده و دلیل دیگر نیز تلاش چین برای ساخت محصولات داخلی به منظور رقابت بین‌المللی در چنین بازاری می‌باشد.


البته مشوق‌های دولتی نیز نقش مهمی در فروش خودروهای الکتریکی چین بازی کرده و یارانه‌های دولتی باعث شده این خودروها 40 درصد ارزان‌تر از خودروهای احتراق داخلی معمولی باشند.

2014 Tesla Model S 60 Sedan electric
بنا به گفته موسسه تحلیلی BNEF، انتظار می‌رود فروش جهانی خودروهای تمام الکتریکی و پلاگین هیبریدی امسال از 1 میلیون دستگاه فراتر رود و رکورد جدیدی را ثبت کند زیرا زیرساخت‌های شارژ بهبود یافته و خود خودروها نیز محدوده‌های حرکتی بیشتری دارند.

bmw-concept-x5-edrive-charge-port
درحالی‌که چین هنوز در حال مطالعه طرح‌هایی برای ممنوعیت خودروهای بنزینی و دیزلی جدید در آینده است، کشورهایی چون فرانسه و بریتانیا قبلاً تلاش‌های خود برای فروش و تردد چنین خودروهایی تا سال 2040 را اعلام کرده و هلند جاه‌طلبانه‌تر بوده و سال 2030 را برای تحقق چنین اهدافی اعلام کرده است.

 

pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید