راه اندازی کسب و کارهایی با سرمایه اندک

امروزه جوانان ایرانی بیشتر از هر وقت دنبال کسب و کار مناسب با حقوق مکفی هستند اما این شغل ها یا پیدا نمی شود یا شغل هایی هم که پیدا می کنند شیفتی است یا ساعات کاری شان زیاد است و حقوق مناسب با آن ساعت کاری را ندارد. هیچ کس هم در این زمینه مسئول و پاسخ گو نیست. اکنون جوانان چه کاری انجام بدهند؟ اکثر این جوانان سرمایه ای نیز برای کسب و کار ندارند.

در این متن به معرفی کسب و کارهایی می پردازیم که سرمایه نمی خواهد یا سرمایه اندکی می خواهد و به راحتی بدون دردسر انجام می شود.با Bilin(اخبار فناوری)همراه باشید.

۱-تولید محتوا

یکی از جاهایی که برای ایجاد محتوا جدید بسیار مشتاقانه عمل می کند و از آن استقبال می کنند، شبکه های اجتماعی هستند. برای این شبکه ها مهم نیست که شما آگهی بنویسید یا مقاله یا کتاب، تنها مهم ترین مساله این است که محتوا تولید کنید.

تولید محتوا سرمایه­ ای اندک میخواهد و تنها به کامپیوتر و اینترنت نیاز دارد. تنها چیزی که نیاز است زمان است. چقدر زمان در این کار می گذارید را خودتان تعیین می کنید و شما صاحب کار خودتان هستید.

۲-سازنده طلا و جواهر

خانم ها عاشق زیور آلات و جواهرات هستند اما به تازگی آقایان هم جذب این محصولات شدند و گردنبند و دستبند و چشم نظر از خود آویزان می کنند. جواهرات دست ساز از جمله وسایلی است که شما با ساخت آنها می توانید کسب درآمد کنید و حرفه خود را با تبلیغ این جواهرات دست ساز در سایت ها و شبکه های اجتماعی رونق ببخشید.

۳-مدیریت شبکه های اجتماعی

چه مقدار ارتباطتان و ارتباط برقرار کردنتان با مردم خوب است؟ اگر می توانید به راحتی با دیگران ارتباط موثر برقرار کنید و ارتباط خود را وسعت ببخشید، بهترین راه کسب درآمد برای شما همین کار است.

مطالب خواندنی : کسب درآمد از طریق رفع نیازهای روحی

شما می توانید با معرفی خود به شرکت ها و سایت ها وکانال های تلگرام به عنوان مدیر شبکه شروع به کار کنید. بسیاری از شرکت ها برای مدیریت کارهای خود به افراد توانمند نیاز دارند چون خودشان وقت برای برقراری ارتباط با مشتری نداشته و اگر کسی بتواند این کار را برای آنها انجام دهد، حقوق خوبی دریافت خواهد کرد.

۴- مشاوره تلفنی

شما حتماً در زمینه­ایی اطلاعات دارید و می توانید اطلاعات خود را با بیان ساده و راحت در اختیار دیگران قرار دهید. اکنون وقت آن رسیده است که کار مشاوره خود را شروع کنید. در سایت هایی مثل clarity ثبت نام کنید و کاری که در آن زمینه می توانید مشاوره دهید را معرفی کنید. مشتریان به شما زنگ زده و از طریق تلفن از شما مشاوره می خواهند، شما نیز می توانید نرخ مشاوره تلفنی خود را تعیین کنید.

۵-مترجم

امروزه به دلیل توسعه ارتباطات و حضور در دنیای انتقالات و ارتباطات، بسیاری از شرکت ها و افراد نیاز به مترجم دارند تا کار خود را توسعه ببخشند. شما می توانید به راحتی به عنوان مترجم برای آنها کار کنید. اگر در چند زبان مهارت دارید حتماً به سراغ این کار بروید و مطمئن باشید به راحتی موفق خواهید شد؛ اما اگر اطلاعاتتان در زبان کم است و چندان مسلط نیستید، به هیچ وجه سراغ این کار نروید.

۶-معروف شدن در یوتیوب

اگر دوست دارید معروف شوید و پس از معروفیت خود به کسب درآمد بپردازید، کافی است با یک گوشی هوشمند و فرستادن ویدیو های تمیز و بی نقص از خود به مخاطبانتان، معروف شوید و معروف بمانید. حتی اگر یوتیوب دوست ندارید اینستا و تلگرام هم می توانند در کسب معروفیتتان شما را کمک کنند. شما می توانید مبلغ خوبی را به واسطه ی ارتباط با مخاطبانتان بدست آورید.

۷-نگهداری از خردسالان و سالمندان

نگهداری از کودکان کاری است که نیاز به سرمایه زیادی ندارد و به راحتی با کمی لطافت و ملایمت با کودکان قابل انجام است. در جوامع کنونی که مرد و زن هر دو کار می کنند نیاز به یک نفر برای انجام امور خانه یا مراقبت از کودکانشان دارند. شما می توانید به راحتی با ارتباط با والدین و گرفتن سوء پیشینه و نشان دادن آن به آنها اثبات کنید که بدون سابقه کیفری هستید تا آنها با خیال راحت مراقبت از فرزاندانشان را به شما بسپارند.

نگهداری از سالمندان نیاز به کمی حوصله و صبر همراه با اندکی دانش پزشکی دارد. اگر فردی هستید که این ویژگی ها را دارد به سراغ سالمندان تنها بروید و این پیشنهاد را به آنها بدهید یا به آگهی های روزنامه در این خصوص نگاه کنید. سالمندان بیش تر از هرکسی به مهربانی و هم صحبتی شما نیاز دارند و شاید از شما بخواهند که همراه آن­ها زندگی کنید.

۸- تعمیرات کامپیوتری

تعمیرات کامپیوتری از جمله کارهایی است که در هر جایی که زندگی می کنید به شما نیاز پیدا خواهد شد و برای آمدن شما به محلی که کامپیوتر خراب در آن واقع شده است، هزینه می پردازند و  این یکی از راه های کسب درآمد خواهد شد.

گاهی ناخواسته قسمت هایی را حذف می کنند و نیاز به بازگرداندن آن ها پیدا می کنند و گاهی نیاز به فردی پیدا می کنند که امنیت داده های آنها را تضمین کند.

۹-نگهداری از حیوانات خانگی

امروزه رفتار مردم نسبت به حیوانات عوض شده و آن­ها دیگر نسبت به حیوانات رفتار خشونت بار نشان نمی دهند. بعضی از اشخاص نیز حیوانات را عضوی از خانواده شان می دانند وبه آن­ها از بهترین غذا ها و داروها می دهند. برخی از این افراد سرکار می روند و نمی توانند از حیوانات خانگیشان به خوبی مراقبت کنند در نتیجه فردی را برای نگه داری حیواناتشان نیاز دارند.

۱۰- فروختن اجناس دست دوم

شما می توانید اجناس خوبی را در جمعه بازار ها، سمساری ها و حراجی های کنار پاساژها و خیابان ها ببینید. شما در این بین ارزش واقعی اجناس را تخمین زده و کالاهایی که ارزش خرید دارند را خریداری کرده و در فهرست اقلام خود قرار می دهید. سپس آنها را در سایت هایی مانند ebay به فروش می رسانید.

۱۱-تعمیرات سیار

تعمیرگاه سیار در منطقه ای به همراه تعدادی تعمیرکار و نیروی انسانی به راه بیاندازید. در ضمن لازم نیست تعمیرگاه­تان در داخل شهر باشد، اطراف شهر هم از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است. با این کار به راحتی می­توانید کسب درآمد کنید زیرا ماشین ها اصولاً در جاهایی خراب می شوند که تعمیرکاری در دسترس نیست. برای این کار به یک وسیله ی نقلیه مثل موتور یا نیسان و یک مکانیک کار حرفه­ ای نیاز دارید.

۱۲- حمل و نقل

اگر از کارهای جابجایی و حمل و نقلی خوشتان می آید و دوست دارید کارهای سخت انجام دهید، این کار برای شما بسیار مناسب است. شما برای انجام این کار می­توانید سرمایه کمتری را به کار گیرید، می­توانید یک کامیون یا کامیونت اجاره کنید و با آن کار خود را شروع کنید. این ایده را برای راه مدیریت کسب و کار خود با سرمایه کم عملی کنید و از درآمد خود در کنار کارتان لذت ببرید.

۱۳-آشپز ویژه

اگر علاقه به آشپزی دارید و می خواهید در این زمینه کسب درآمد کنید. کافی است به عنوان آشپز برای شخص خاصی آشپزی کنید و برنامه غذایی سالمی سرشار از مواد مغذی و متناسب با فرد مورد نظر، سلامتی و سن او در برنامه غذایی آن فرد بگنجانید. هزینه شروع کار بسیار کم است و به راحتی میتوانید دراین زمینه کسب درآمد کنید.

۱۴-راننده

اگر رانندگیتان خوب است و در حد خوبی به مناطق زندگیتان آشنایی دارید، کافی است در اسنپ یا تپ سی یا نرم افزارهای مشابه عضو شوید و با آرامش در مناطق زندگی تان به رانندگی و رساندن مشتریانتان به مقصد بپردازید و درآمد خوبی کسب کنید.

۱۵-عکاس

اگر به دنبال عکاسی و کسب درآمد از این راه هستید، خیلی حرفه مناسبی را انتخاب کرده اید. با پیشرفت دنیای تکنولوژی و بوجود آمدن گوشی های هوشمند با بهترین کیفیت برای عکاسی، دوربین این گوشی ها هنوز نتوانسته جای دوربین های خوب را بگیرد. مردم از این موضوع آگاه هستند و برای کسی که لحظات زندگیشان را به زیبایی ثبت می کند، ارزش قائل اند و هزینه ای خوب می پردازند.

۱۶-تمیز کردن و نگه داری از آکواریوم و ماهی هایش

تمیز کردن آکواریوم فرایندی بسیار زمان­بر است و اگر حرفه ای نباشید باعث خرابی یا مرگ ماهی هایتان می شوید. پس اگر شما آکواریوم داشته باشید و بلد نباشید چگونه به آن رسیدگی کنید باید فردی را استخدام کنید که آکواریوم شما را تمیز کند و به ماهی هایتان غذای مناسب بدهند و از آنها به خوبی نگه داری کند. اگر شما این حرفه را بلدید پس اقدام به کسب درآمد از این حرفه کنید.

۱۷-دستیار شخصی شدن

کسانی که مشغله های زیادی دارند و به تنهایی نمی توانند تمام کارها را انجام دهند و دوست دارند که کارهایشان را به فردی بسپارند تا خیال و فکرشان راحت شود، استخدام دستیار یک نیاز اساسی است.

۱۸-خدمات اتومبیل

امروزه در کلان شهرها حتی شهرستان ها و روستاها، ماشین های خارجی بسیاری دیده می شود. مردم ایران در این دوره هزینه خرید و تامین نیازهای ماشین های خارجی را دارند و برای اینکه ماشینشان متفاوت و بهتر دیده شود، حاضرند در سیستم و ظاهر ماشینشان تغییراتی بوجود آورند تا خاص دیده شود.

نتیجه گیری

شما می توانید از این احساسات مردم به نفع خودتان استفاده کنید و به راحتی با شغل زیبا آرایی اتومبیل و تبلیغ و شناساندن آن به دیگران مشتری داشته و درآمد کسب کنید.

Bilin

دیدگاه خود را در میان بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here