۵٫jpg
خوب دیگر عادت کرده‌ایم که خودروهای ایرانی را بعد از مدتی طولانی با تغییراتی در چراغ و سپر و جلوپنجره ببینیم. رانا نیز از همین الگو تبعیت کرده تا با نونوار شدن بتواند یک دهه دیگر هم در بازار حضور داشته باشد.


به نظر می‌رسد یکی از دلایل این تغییرات، استانداردهای جدید ایمنی باشند که به عنوان مثال استفاده از چراغ‌های روزتاب را اجباری کرده‌اند.
در مورد رانا، ایران خودرو، آسان‌ترین راه را انتخاب کرده و حتی سپرها را نیز تغییر نداده است. در عوض چراغ‌های جلو و عقب و شبکه جلوپنجره دگرگون شده‌اند. افزودن چراغ‌های LED روزتاب، باعث به‌روز شدن نمای جلو شده‌اند. همچنین چراغ‌های عقب نیز برجسته و متورم شده‌اند و گرافیک آن‌ها نیز تغییر نموده است.


دیگر تغییر ظاهری به آینه‌های جانبی برمی‌گردد که شامل چراغ‌های راهنما نیز شده‌اند. زه و دستگیره درب‌ها نیز همرنگ بدنه شده‌اند. تغییر خاصی در چرخ‌ها نیز صورت نگرفته و تنها طراحی قالپاق‌ها کمی تغییر کرده است.

رانای فیس لیفت
هنوز تصویری از فضای کابین رانای فیس‌لیفت منتشر نشده اما احتمال اینکه فرمان آن مجهز به کنترل‌های سیستم صوتی شده باشد وجود دارد. البته انتظار داریم علاوه بر اصلاح طراحی داخلی، کیفیت این بخش نیز اصلاح گردد.


رانا عنوان دومین خودروی ملی ما را بر دوش می‌کشد و توقع است که به عنوان یک خودروی کامپکت نمونه، محصولی قابل افتخار و صادرات باشد بنابراین باید نسل جدید آن با تکنولوژی روز جهان و ایمنی بالا هرچه زودتر جایگزین نسل فعلی شود.

 

Bilin
pedal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید