دور جدید المپیاد تکنسین های ایران با حمایت سامسونگ برگزار می‌شود

ثبت نام سومین دوره المپیاد تکنسین های ایران آغاز شد. این المپیاد با حمایت شرکت سامسونگ و همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار می‌شود.

 

سومین دوره المپیاد تکنسین های ایران با حمایت شرکت سامسونگ الکترونیکس و همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. روز چهارشنبه 8 آذر 1396 طی نشست خبری با حضور مدیران سامسونگ ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مراحل برگزاری سومین المپیاد تکنسین های ایران تشریح شد.

در ابتدای این نشست خبری، حمیدرضا ثابت‌نژاد، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اعلام رضایت از سطح کیفی دوره‌های پیشین المپیاد تکنسین های ایران گفت این المپیاد با تسهیل شناسایی و اشتغال افراد ماهر اثرات خوبی در سطح جامعه داشته است.

المپیاد تکنسین های ایران

به گفته ثابت‌نژاد، المپیاد تکنسین‌ها به عنوان یک مسابقه آزاد مهارت راه میان‌بر مناسبی برای اشتغال افراد خواهد بود. به همین دلیل مشارکت بخش خصوصی به عنوان یک اصل مهم در آن مطرح است.

در ادامه فرهاد هجرت، مدیر ارشد بخش بازاریابی سامسونگ الکترونیکس در مورد برنامه‌های مسئولیت اجتماعی این شرکت گفت:

فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ یک کار تبلیغاتی نیست و بر روی اشتغال‌زایی و کارآفرینی تمرکز دارد. ما طی سال‌های اخیر با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای توانسته‌ایم فعالیت‌هایی همچون راه‌اندازی آکادمی مهندسی و المپیاد تکنسین های ایران را انجام دهیم که تاکنون با استقبال گسترده جوانان و علاقه‌مندان بسیاری روبر شده است.

او از آکادمی مهندسی سامسونگ به عنوان یکی از برترین طرح‌های این شرکت برای افزایش مهارت تکنسین‌های ایرانی یاد کرد. به گفته هجرت، این آکادمی به برترین فناوری‌های روز دنیا مجهز شده و از این نظر تفاوتی با نمونه‌های مشابه خود در اروپا ندارد. این آکادمی در سال 1393 با حمایت سامسونگ و همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی شد. دانشجویان این آکادمی در طول دوره‌های دو تا سه ماهه‌ای که به صورت رایگان ارائه می‌شود، تعمیر محصولات لوازم الکترونیکی شامل موبایل و تبلت، سیستم‌های صوتی و تصویری، ماشین‌ لباس‌شویی، کولر گازی و یخچال‌ را فرا می‌گیرند.

مهناز نجیب‌زاده، مدیر کل دفتر مسابقات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در نشست خبری سومین المپیاد تکنسین های ایران از سامسونگ الکترونیکس به عنوان بازوی توانمند دفتر مسابقات سازمان فنی‌وحرفه‌ای نام برد. به گفته وی، المپیاد تکنسین‌ها به عنوان یک مسابقه آزاد مهارت برگزار می‌شود که به دلیل تنوع رشته‌ها و عدم محدودیت سنی با استقبال بیشتر تکنسین‌ها و نخبگانی فنی مواجه می‌شود. نجیب‌زاده با بیان اینکه سامسونگ بزرگ‌ترین حامی مسابقات جهانی مهارت است، از مدیران این شرکت خواست تا علاوه بر المپیاد تکنسین‌ها از مسابقات ملی مهارت هم حمایت کنند.

حسین محمودی، مدیر کل دفتر سنجش و ارزیابی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در مورد چگونگی برگزاری آزمون‌های المپیاد گفت:

کارگروه‌های زیادی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای تدوین سوالات و مراحل مقدماتی و نهایی المپیاد تشکیل شده است. در مرحله مقدماتی با تجربیات خوبی که ما در سازمان فنی و حرفه‌ای کسب‌ کرده‌ایم، آزمون به صورت الکترونیکی در مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد.

مسعود فیاضی، مدیر روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی شرکت سامسونگ نیز در ادامه برنامه گفت:

سامسونگ چند سالی است که با هدف ترویج فرهنگ مهارت‏‌آموزی، شناسایی نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی، قدردانی از برترین تکنسین‌های ماهر ایران و ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت، حمایت و برگزاری المپیاد تکنسین های ایران را در فعالیت‌های گسترده مسئولیت اجتماعی خود گنجانده است.

وی ادامه داد سامسونگ در چهار حوزه آموزش، سلامت، محیط زیست و اشتغال فعالیت‌هایی را در سرتاسر جهان تحت عنوان مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد که در ایران هم این شرکت با راه‌اندازی کتابخانه‌های گویا برای نابینایان،  مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر و آکادمی مهندسی برنامه‌هایی را برای ارتقا سطح آموزش و اشتغال جوانان ایرانی اجرا کرده است.

گرایش‌های سومین دوره المپیاد تکنسین های ایران

به گفته مدیر روابط عمومی سامسونگ، این دوره از مسابقات همچون دوره‌های پیشین آن در 4 گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال و ماشین لباسشویی)، دستگاه‏ های تهویه مطبوع (کولر گازی) و لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) برگزار می‌شود.

بر این اساس مرحله اول المپیاد تکنسین های ایران یک آزمون الکترونیکی است که به صورت هماهنگ در مراکز فنی و حرفه‌ای استان‌های کشور برگزار می‌شود. پس از آن 10 نفر برتر هر گرایش به مرحله نهایی و عملی المپیاد راه پیدا می‌کنند. در پایان دو مرحله به نفرات اول تا سوم هر گرایش به ترتیب 30، 20 و 10 سکه بهار آزادی اهدا می‌شود.

المپیاد تکنسین های ایران

اولین دوره المپیاد تکنسین‌ها بهمن ماه سال 1394 به ابتکار شرکت سامسونگ و طی همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار شد. دوره دوم این المپیاد سال گذشته با حضور نزدیک به دو هزار شرکت‌کننده برگزار شد و نفرات برتر علاوه بر دریافت جوایز مالی خود به عنوان ناظر به مسابقات جهانی مهارت سال 2017 اعزام شدند.

ثبت نام شرکت در سومین المپیاد تکنسین های ایران از روز شنبه 4 آذرماه آغاز شده و تا روز 20 آذر ماه ادامه خواهد داشت. این رویداد با برگزاری مرحله نهایی در اوایل دی ‌ماه امسال به پایان می‌رسد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در سومین دوره المپیاد تکنسین های ایران و کسب اطلاعات بیشتر از روند برگزاری این رویداد به سایت Samsungtecholympiad.ir مراجعه کنند.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید