۱۳_Xperia_XZ2-Premium_Camera_Explosion-980×620.jpg

به نظر می‌رسد دوربین گوشی های آینده سونی قرار است همچون رقبا از قابلیت های هوش مصنوعی بهره ببرند. ادغام هوش مصنوعی در تجربه کار با دوربین گوشی ها طی یکی دو سال اخیر بسیار موفقیت آمیز بوده است.

روزهایی بودند که دوربین ها بر روی گوشی های هوشمند تنها به عنوان یک دوربین عمل می‌کردند. شما می‌خواستید عکس بگیرید؟ تنها کافی بود لنز را بر روی سوژه مورد نظر گرفته و دکمه را فشار دهید تا تصویر ثبت شود. اما در حال حاضر وضعیت فرق کرده است؛ شرکت ها سخت مشغول کار بر روی دوربین گوشی های خود هستند و در حالی که هنوز هم از چنین امکانی برای عکسبرداری برخوردارند، اما می‌بینیم که به لطف هوش مصنوعی، شاهد بهبود تجربه عکاسی هستیم. در همین راستا شایعاتی در مورد دوربین گوشی های آینده سونی نیز شنیده می‌شود.

به نقل از یک پست در وبلاگ Sony Mobile این چیزی است که به نظر می‌رسد سونی نیز به آن علاقه‌مند است. سونی در مصاحبه‌ای با این وبلاگ کمی در مورد دوربین های گوشی سونی اکسپریا ایکس ای 2 اولترا (Sony Xperia XA2 Ultra) سخن گفته است که برای نخستین بار در نمایشگاه CES 2018 معرفی شد و یکی از کلیدی‌ترین قابلیت‌هایش دوربین سلفی دوگانه در قسمت جلویی خود بود.

تغییرات بزرگ در دوربین گوشی های آینده سونی

در این پست وبلاگ سونی مصاحبه‌ای با Kensuke Mashita شخصی که 15 سال سابقه فعالیت در سونی را داشته و در حال حاضر نیز مدیر ارشد بازاریابی بخش دوربین سونی بوده، انجام شده است. وقتی از وی در مورد آنکه چه تکنولوژی در پس دوربین گوشی های آینده سونی قرار خواهد گرفت سوال می‌شود، وی در پاسخ به این پرسش چنین می‌گوید:

من نمی‌توانم خیلی حرف بزنم، اما سلفی قدرت گرفته از هوش مصنوعی در راه است. ما در حال توسعه نسل آینده تجربه کار با دوربین هستیم که شگفت انگیز است.

البته این نخستین باری نیست که سونی می‌خواهد از هوش مصنوعی برای کمک به بهبود عملکرد دوربین های در گوشی های خود استفاده کند، اما به طور دقیق‌تر هوش مصنوعی سونی می‌تواند همچنان به پیشرفت ادامه داده و گوشی های آینده این کمپانی را برای رقابت هر چه جذاب‌تر در بازار آماده کند.

Bilin
Gadgetnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید