دوربین فیلمبرداری 8K شارپ با قیمت 77 هزار دلار

دوربین فیلمبرداری 8K شارپ 8C-B60A رسما معرفی شد. شارپ از این دوربین 77 هزار دلاری برای فیلمبرداری از مسابقات المپیک توکیو 2020 استفاده خواهد کرد.

در حالی که هنوز وضوح 4K به طور گسترده در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما ظاهرا سازندگان بزرگ دوربین های فیلمبرداری برنامه ویژه‌ای برای سالیان پیش رو تدارک دیده‌اند. در همین راستا شرکت شارپ ساعاتی پیش از یک دوربین فیلمبرداری 8K با هدف تهیه تصاویر المپیک توکیو 2020 به نام 8C-B60A پرده برداری کرد.

مطالب خواندنی : دوربین نیکون کولپیکس پی ۱۰۰۰ با بزرگنمایی ۱۲۵ برابری

درست همانند یک دوربین خبری ENG قدیمی، دوربین 8C-B60A ویدیوی 10 بیتی 8K و با نرخ 60 فریم بر ثانیه‌ای را بر روی یک سنسور بزرگ Super 35mm هم اندازه با سنسور Helium Weapon 8K شرکت Red ضبط خواهد کرد. پک سفارشی 2 ترابایتی SSD نیز با کمک شرکت Astrodesign در کالیبراسیون توسعه پیدا کرده که قادر به نگهداری از یک ویدیوی 40 دقیقه‌ای با وضوح 8K است.

همراه با یک سنسور بزرگ و مانت PL که می‌تواند لنز‌های زایس، لایکا و سایر بزرگان را هندل کند، دوربین فیلمبرداری 8K شارپ قادر است علاوه بر تصاویر ورزشی و خبری، تصاویر سینمایی زیبایی را ضبط کند. برای هندل چنین تصاویر شگفت انگیزی (7680×4320‌ یا حدود 33 مگاپیکسل)، شارپ از کدک HQX کمپانی گرس ولی استفاده کرده است که اندازه فایل‌ها را کاهش می‌دهد در حالی که نیازمند پردازش ساده‌ای است و ذخیره، انتقال و ویرایش را ساده‌تر می‌کند.

تمایز دوربین فیلمبرداری 8K شارپ با سایر رقبا

در حالی که دیگر کمپانی‌ها نظیر رد و سونی دوربین‌های 8K خود را عرضه کرده‌اند، دوربین فیلمبرداری 8K شارپ حاوی ویژگی‌های زیادی است که به وضوح می‌تواند گزینه ایده آلی برای پخش کنندگان تصاویر زنده باشد. این شامل یک دسته بالایی و منظره یاب یکپارچه، ضبط همزمان و ارائه خروجی به یک نوار یا استودیو باشد که با یک پد شانه‌ای تکمیل می‌شود. اما این امکانات جذاب با قیمت کمی به دست نمی‌آید، شرکت‌های پخش کننده بزرگ و تولیدکنندگان محتوی باید برای خریداری دوربین فیلمبرداری 8K شارپ 77 هزار دلار هزینه کنید. شارپ در حال تدارک برای ساخت استودیو مخصوص مدیریت ضبط و پخش محتوای این دوربین در ژاپن است. کمپانی شارپ همچنین تولید تلویزیون‌های 8K خود را نیز آغاز کرده است.

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید