دوربین دوگانه گوشی های موبایل قابلیتی ضروری نیست

دوربین دوگانه گوشی های موبایل قابلیتی است که شاهد حضور آن در چند گوشی پرچمدار امسال بودیم. اما به نظر می‌رسد این ماژول، قابلیتی ضروری محسوب نمی‌شود.

نتایج نظرسنجی هفته گذشته گجت نیوز نشان می‌دهد که اکثر کاربران، دوربین دوگانه گوشی های هوشمند را قابلیتی ضروری نمی‌دانند. به عقیده شرکت‌کنندگان در این رای‌گیری، ماژول دوربین دوگانه در اسمارت فون ها بیشتر جنبه تبلیغاتی و جذب مشتری داشته و نبود آن تاثیری بر کیفیت دوربین ندارد.

گوگل پیکسل 2 با تک لنز ، بهترین دوربین گوشی ، در دنیا رو داره. seedni، کاربر وب‌سایت

واقعا گوگل پیکسل 2 نشون داد با لنز تکی هم میشه بهترین دوربین رو ساخت. moeinmeta، کاربر وب‌سایت

البته بعضی از کاربران به برخی مزایای این سخت‌افزار نیز اشاره داشته‌اند؛ امکان گرفتن تصاویر پرتره با حالت بوکه (مانند دوربین دوگانه آیفون 10)، عکاسی از مناظر با لنز واید (مانند لنز دوم دوربین ال جی وی 30) و عکاسی سیاه و سفید حرفه‌ای (مانند لنز مونوکروم دوربین دوگانه هواوی میت 10 و میت 10 پرو) از مهمترین مزیت‌های استفاده از دوربین دوگانه گوشی های هوشمند است.

با این حال، افراد زیادی عقیده دارند که این مزایا در دوربین‌های تک‌لنز نیز وجود داشته و کمپانی‌های سازنده نیازی به صرف هزینه‌های اضافی -که تاثیر مستقیمی بر افزایش قیمت نهایی گوشی دارد- جهت به کار گرفتن دوربین دوگانه ندارند. بارزترین نمونه جهت اثبات این ادعا، دوربین تک‌لنز گوگل پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال است که به راحتی قادر به ثبت تصاویر پرتره با افکت بوکه خواهد بود.

دوربین دوگانه گوشی های موبایل قابلیتی ضروری نیست (نتایج نظرسنجی گجت نیوز)

نمونه عکس دوربین تک‌لنز گوگل پیکسل 2

همچنین، نباید از این موضوع نیز غافل شد که دوربین‌های حرفه‌ای و DSLR همگی تک‌لنز بوده و همه کارهایی که دوربین دوگانه قادر به انجام آنهاست را انجام می‌دهند. پس این موضوع که دوربین دوگانه قابلیتی ضروری برای یک گوشی بالارده به حساب می‌آید، نمی‌تواند درست باشد.

در ادامه، نتایج نظرسنجی هفته گذشته را مشاهده خواهید کرد. آیا شما تجربه استفاده از دوربین دوگانه را داشته‌اید؟ از مزایا و قابلیت‌های مهم آن برای ما بنویسید.

دوربین دوگانه گوشی های موبایل قابلیتی ضروری نیست (نتایج نظرسنجی گجت نیوز)

Bilin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید